До нашого видання звернулися керівники аптечних підприємств Запорізької обл. з наполегливим проханням розглянути питання стосовно оплати електронного рецепта. Справа у тому, що за реєстрацію електронного рецепта у системі
«Дуже просимо підняти й детально розглянути питання запровадження електронних рецептів за програмою «Доступні ліки» у зв’язку з тим, що укладання договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) для включення у програму «Доступні ліки» з 1 квітня поточного року триватиме до 25 березня, а наше аптечне підприємство та інші хотіли брати в ній участь. У той же час ми стикнулися з тим, що аптечні заклади повинні сплачувати постачальнику МІС, який по суті є посередником між НСЗУ та аптекою, щомісячну плату за використання електронного рецепта. За перші 100 рецептів потрібно сплатити 200 грн., надалі рецепт коштуватиме 0,70 грн., а коли аптека обслужить більше 10 тис. рецептів, то платитиме за електронний рецепт 0,50 грн. Тобто за простими підрахунками вартість перших 100 рецептів — по 2,00 грн. за рецепт. Наразі для прикладу оптова ціна з ПДВ препарату Еналаприл-Астрафарм 10 мг табл., № 20 — 5,48 грн., роздрібна ціна — 6,93 грн., націнка становить 1,45 грн. Якщо аптека має заплатити заробітну плату, податки та забезпечити інші видатки з цієї суми, та ще й додатково заплатити 2 грн. за електронний рецепт на цей препарат, то взагалі втрачається сенс роботи у програмі «Доступні ліки».
Може статися так, що з 1 квітня програма «Доступні ліки» припинить роботу, адже фактично запровадження плати за електронний рецепт означає, що аптечний заклад платитиме за участь у програмі. Який у цьому сенс? Зрозуміло, що аптечні підприємства не братимуть у програмі участі, якщо така участь буде безкоштовною, не кажучи вже про те, що за участь ще й доведеться доплатити.
Якщо коротко, реєстрація та відпуск за одним рецептом займає не менше 5 хв. Це за одним рецептом, а люди здебільшого приходять з 2 або 3 рецептами. Тобто мінімум 15 хв необхідно для обслуговування одного споживача. А якщо черга? Потрібно наймати додатково працівника для роботи в цій програмі, обладнати йому робоче місце тощо, і все це з 15% надбавки. А тепер ще й заплати посереднику. Навіщо нам це? До того ще доводиться вислуховувати від пенсіонерів все, що вони думають про цю програму. Питання дійсно потребує негайного вирішення, тому що часу залишилося небагато».
Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»
Коментарі