Як вберегти дитину від отруєнь: правила безпеки

12 Квітня 2019 4:22 Поділитися

Минулого року від отруєнь ліками, засобами побутової хімії та іншими токсичними речовинами в Україні постраждали близько 5800 дітей. Найчастіше це траплялося серед немовлят, які ще не усвідомлюють наслідків своїх дій, та серед дорослих «експериментаторів» – підлітків, старших 14 років. Як же запобігти таким отруєнням і захистити свою дитину?

Експерти рекомендують: зберігайте ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей. Не зважаючи на всю очевидність поради, батьки часто недооцінюють вправність малюків.

Аптечка з ліками повинна бути зачинена та впорядкована

Необхідно зберігати тільки ліки з невичерпаним терміном придатності та в оригінальних упаковках. Отруєння медикаментами є однією з найпоширеніших груп отруєнь. Правильне збереження ліків захистить не лише дітей, але й дорослих. Адже дорослі також можуть переплутати пігулки чи прийняти прострочений лікарський засіб.

Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника

Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів. Використовуйте їх лише тоді, коли поряд немає дітей.

Не приймайте ліки, коли поруч маленькі діти

Слід пам’ятати, що діти все повторюють за дорослими.

Даючи ліки дитині, не кажіть, що це цукерки чи солодощі

Адже наступного разу дитина може спробувати їх скуштувати сама.

Періодично нагадуйте дітям про правила безпеки

Час від часу нагадуйте дитині про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого. Розповідайте дітям про негативні наслідки прийому (навіть разового) наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

Що роботи, якщо дитина отруїлася?

Якщо дитина отруїлася небезпечними речовинами – викликайте бригаду екстреної допомоги. Обов’язково зверніть увагу на те, чим отруїлася дитина, та проконсультуйтеся з диспетчером швидкої, як надати першу допомогу.

Існує хибна думка, що в будь-якому випадку отруєння потрібно викликати блювання. Проте це не завжди можна робити. Якщо дитина отруїлася побутовою хімією – це категорично НЕ можна робити, бо хімічна речовина спричинить ще більші опіки стравоходу! Якщо ви не впевнені, що саме проковтнула дитина, краще зачекайте на швидку.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті