МОЗ провело конференцію для експертних груп із супроводу державних закупівель

18 Квітня 2019 12:08 Поділитися

На сайті Міністерства охорони здоров’я оприлюднено повідомлення про те, що Міністерством проведено конференцію «Національні експерти — запорука ефективних закупівель» у партнерстві та за підтримки Проекту USAID «Безпечні та доступні ліки» (SAFEMed). Однак дату проведення такого заходу не вказано.

Як зазначається, метою зустрічі була презентація циклу закупівель, основних завдань, що лягли в основу роботи нових 29 експертних груп різних напрямів і т.д. Представники лікарської спільноти, економісти, закупівельники в рамках конференції отримали інформацію щодо трансформації системи закупівель ліків та медичних виробів.

«Перед експертними групами стоятиме найголовніше завдання — об’єктивно та професійно подивитися на проблеми пацієнтів та готувати пропозиції для ефективних закупівель якісних ліків через міжнародні організації, а згодом — і для ДП «Медичні закупівлі України», — зауважила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

Учасники конференції обговорили продовження курсу ефективних закупівель, а також питання використання інноваційних інструментів, що відповідають найкращим світовим та європейським практикам.

У рамках конференції пройшла і практична сесія з впровадження оцінки медичних технологій (ОМТ) у процес закупівель, оскільки вона є науково обґрунтованим інструментом для визначення оптимальних лікарських засобів та схеми лікування. ОМТ слугує ключовою для вдосконалення системи охорони здоров’я України. Учасники практичного блоку конференції розглянули випадки використання методології ОМТ у розрізі аналізу економічної доцільності закупівель.

Нагадаємо, МОЗ сформувало експертні групи у зв’язку зі зміною підходів до організації державних закупівель з метою оптимізації супроводу закупівельного процесу. Головною новацією стало об’єднання груп експертів та груп технічного супроводу. Відтепер експерти цих груп працюватимуть разом з категорійними менеджерами ДП «Медичні закупівлі України», співробітниками МОЗ України та представниками інститутів громадянського суспільства. У результаті такої оптимізації кількість робочих груп скоротилася із 80 до 29. Ці кардинальні заходи покликані прискорити процес формування технічних завдань, а також супроводу державних закупівель.

Однак у зв’язку з такою оптимізацією деякі пацієнтські організації написали відкритий лист Президенту, Прем’єр-міністру України та в.о. міністра охорони здоров’я України. У ньому вони повідомили про непрозорість процесу формування цих груп експертів та фахівців, що залучаються до роботи Постійної робочої групи МОЗ України з питань супроводу закупівель. Також пацієнтські організації звернули увагу на те, що у процесі формування експертних груп було усунуто представників громадських організацій і багатьох фахівців медичної галузі.

На це в МОЗ відповіли, що представники громадських організацій не потрапили до груп експертів у зв’язку з відмовою розкрити інформацію про джерела фінансування та можливий зв’язок з фармацевтичними компаніями. Також було відмовлено в залученні до експертних груп тим медичним фахівцям, які отримували кошти від переважної більшості виробників лікарських засобів, міжнародні непатентовані назви яких є в номенклатурі. На думку МОЗ, через таку співпрацю з виробниками дані фахівці перебуватимуть у постійному конфлікті інтере­сів і не зможуть долучатися до обговорень та голосувань, що зробить роботу груп не­ефективною.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті