Президент Естонії провела зустріч з очільниками МОЗ та НСЗУ

16 Вересня 2019 12:59 Поділитися

У рамках свого візиту до України президент Естонії Керсті Кальюлайд 13 вересня провела закриту зустріч з міністром охорони здоров’я України Зоряною Скалецькою та головою Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олегом Петренком. Зустріч стосувалася співпраці Естонії та України у сфері охорони здоров’я та підтримки міжнародною спільнотою трансформації системи охорони здоров’я України.

«Перед Міністерством зараз стоять нові виклики, тож ми сподіваємося на продов­ження підтримки трансформації з боку Естонії. Нам дуже важливо перейняти найкращі практики колег, об’єднати їх з кращими нашими напрацюваннями та продовжити розвиток системи охорони здоров’я», — заявила З. Скалецька.

Також очільник МОЗ заявила про існування необхідності перебудовувати українські освітні програми та проводити навчання великої кількості фахівців. Допомога естонських інструкторів та співпраця з навчальними закладами мали б великий вплив на розвиток трансформації. Українські спеціалісти, запевнила міністр, відкриті до нового досвіду. Президент Естонії підтримала прагнення України та запевнила у підтримці нововведень.

«Естонія продовжить підтримувати реформи в Україні, у тому числі й трансформацію охорони здоров’я. Наші експерти зможуть надати фахові поради на основі досвіду побудови системи фінансування та імплементації електронної системи охорони здоров’я», — наголосила К. Кальюлайд.

У свою чергу, О. Петренко розповів про напрямки, у яких відбуватиметься спів­праця. Так, Україна сподівається на допомогу в навчанні нових спеціалістів: парамедиків та екстрених медичних техніків. Раніше в Україні не було таких спеціальностей, а Естонія має великий досвід у підготовці таких кадрів.

Крім того, сторони обговорили й впровадження електронної системи охорони здоров’я eHealth та можливості її фінансування.

«Національна служба здоров’я України працює півтора року. І за цей час ми багато зробили для підвищення якості надання медичних послуг у містах та селах, у тому числі завдяки впровадженню електронних інструментів та сервісів. Уже зараз для пацієнта доступні такі зручні сервіси, як електронний запис на прийом до лікаря, електронний рецепт. У деяких амбулаторіях уже запровадили електронні картки. У своїй роботі ми орієнтуємося на досвід сучасних європейських держав, й Естонія є для нас прикладом вдалої організації електронної системи охорони здоров’я. Тож допомога естонських експертів у імплементації Концепції інформатизації системи охорони здоров’я та їх фахові поради будуть дуже цінними для нас», — додав О. Петренко.

За матеріалами moz.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті