У 4 областях України автономізувалося 100% спеціалізованих закладів охорони здоров’я

17 Січня 2020 12:51 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) повідомляє про те, що у 4 областях України, а саме у Вінницькій, Полтавській, Черкаській та Волинській, автономізувалося 100% спеціалізованих закладів охорони здоров’я. Загалом рівень автономізації в Україні досягнув 91%.

Автономізація — це одна з обов’язкових умов для підписання договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Заклади, що перейшли у статус комунальних некомерційних підприємств, отримуватимуть пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ. Вони як неприбуткові підприємства зможуть самостійно розпоряджатися отриманими грошима. Статус комунального неприбуткового підприємства дозволяє встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників у колективному договорі, а також звільняє від необхідності розраховувати заробітну плату, виходячи з єдиної тарифної сітки.

«Станом на 15 січня по всій Україні 91% закладів автономізовано. Вони стали неприбутковими підприємствами. Тепер у керівника закладу більше свободи, влади і більше відповідальності. Це не лише відповідальність особисто керівника, а й місцевої влади перед населенням — чи зможуть вони забезпечити допомогу. Решта лікувальних закладів ще в процесі. Необхідно вчасно отримати статус комунального некомерційного підприємства та укласти договір, щоб напряму отримувати оплату з державного бюджету від НСЗУ з 1 квітня. Важливим є також процес комп’ютеризації робочих місць лікарів, обрання медичної інформаційної системи та оновлення ліцензії», — зазначає Зоряна Скалецька, міністр охорони здоров’я України.

Після автономізації заклад має оновити свою ліцензію. У жовтні Верховна Рада Украї­ни прийняла Закон про концесію, яким встановила термін для оновлення ліцензії — 6 міс (раніше було 3 міс). Ці зміни було прийнято на початку жовтня 2019 р.

Варто нагадати, що Верховна Рада Украї­ни запровадила спрощений режим автономізації медичних закладів до кінця 2020 р. Це означає, що кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання. Згоди кредитора на заміну боржника у зобов’язанні в такому разі не вимагають, а обов’язкова оцінка майна не застосовується.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті