Неодноразово до редакції «Щотижневика «АПТЕКА» зверталися читачі з проханням допомогти їм розібратися з працевлаштуванням до аптеки. Цього разу питання виникло щодо можливості клінічного провізора працювати в роздрібній аптеці. Запит виглядав наступним чином: «Чи може клінічний провізор працювати в аптеці, оскільки відмовляють у прийомі на роботу, мотивуючи це тим, що для відпуску лікарських засобів потрібен сертифікат «Загальна фармація», а не «Клінічна фармація».
З юридичної точки зору ситуація виглядає наступним чином.
Відповідно до п. 181 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) особи, які безпосередньо здійснюють виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, роздрібну торгівлю лікарськими засобами, повинні мати:
- документ про вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Фармація»;
- для фахівців з вищою освітою не нижче другого (магістерського) рівня — сертифікат провізора-спеціаліста, виданий закладом післядипломної освіти, або посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії.
Відпуск лікарських засобів можуть здійснювати провізори-спеціалісти, клінічні провізори та фармацевти з дотриманням вимог законодавства.
Постановою КМУ від 29.04.2015 р. № 266 затверджено перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, серед яких фармацевтичні спеціальності за номером 226 «Фармація, промислова фармація», до них також належить і клінічний провізор.
На практиці це означає, що вимога щодо наявності сертифікату саме «Загальної фармації» не відповідає положенням Ліцензійних умов.
Однак роботодавець може відмовити кандидату в прийнятті на роботу в разі, якщо затвердженим штатним розписом в аптеці не передбачена посада клінічного провізора, а лише, наприклад, фармацевта. І на жаль, наразі немає вимоги до ліцензіатів передбачити в штатному розписі всі посади працівників, які відповідно до Ліцензійних умов мають право відпуску лікарських засобів в аптечних закладах.
У зв’язку з цим у клінічних провізорів і виникають проблеми з працевлаштуванням, вони змушені шукати саме ті аптечні заклади, де в штатному розписі передбачена відповідна посада.
Коментарі