Як раніше повідомляло наше видання, на позачерговому засіданні Парламенту народні депутати 353 голосами прийняли відставку Олексія Гончарука з посади прем’єр-міністра України.
За поданням Президента України народні депутати проголосували за призначення Дениса Шмигаля на посаду прем’єр-міністра України, який до цього обіймав посаду віцепрем’єр-міністра України — міністра розвитку громад та територій України. За відповідне рішення проголосували 291 народний депутат.
Під час свого виступу Д. Шмигаль відмітив, що загроза коронавірусу є серйозною з урахуванням того, що вже зареєстровано перший випадок на території України. Тому, на його думку, у цьому напрямку Уряд має працювати над медичним забезпеченням для виявлення та лікування вірусу. Наразі в кожній області вже визначено заклади охорони здоров’я, які готові приймати потенційних хворих; поінформовані лікарі, підготовлено 12 тис. ліжко-місць в інфекційних лікарнях, близько 2,5 тис. інфекційних боксів. Також він підкреслив необхідність прийняття комплексної програми на випадок поширення вірусу та підвищення поінформованості населення і не лише про те, що робити в разі настання захворювання, але й що робить держава для непоширення вірусу.
За його словами, новий Уряд теж має посилити економічний блок держави, який забезпечить не лише розвиток промисловості та аграрного сектору, але й добробуту громадян.
Д. Шмигаль відмітив, що пріоритети нового Уряду залишаться такими ж, що й за попереднього складу, але не були доведені до кінця, серед них він назвав:
- продовження децентралізації;
- створення сприятливого інвестиційного клімату;
- здобуття енергоефективності;
- розбудова промисловості, аграрного сектору та інфраструктури;
- покращення якості медицини та освіти;
- зміцнення національної безпеки та оборони;
- завершення війни на Донбасі й повернення анексованого Кримського півострову.
Він зауважив, що всі ці питання можна вирішити лише разом, і висловив сподівання на плідну співпрацю з Парламентом.
Під час запитань депутатів Т. Батенко, співголова депутатської групи «За майбутнє», зазначив, що другий етап медичної реформи, який намічено на 1 квітня, необхідно зупиняти, оскільки виділених на неї коштів не вистачить для фінансування закладів охорони здоров’я. Тому він попросив Д. Шмигаля, щоб новий уряд відмінив впровадження другого етапу реформи з 1 квітня і заново її переглянув.
Новий очільник Уряду запевнив, що медична реформа переглядатиметься з метою недопущення краху галузі.
Тепер за поданням Д. Шмигаля Парламент має ухвалити новий склад Уряду.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим