МОЗ та облдержадміністрації повинні забезпечити лікарів засобами індивідуального захисту — Омбудсмен

24 Березня 2020 2:21 Поділитися

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Міністерства охорони здоров’я України та керівників обласних державних адміністрацій з проханням забезпечити працівників медичної галузі засобами індивідуального захисту.

«Звертаюся до Міністерства охорони здоров’я України та керівників обласних державних адміністрацій щодо необхідності вжиття заходів для забезпечення кожного працівника усіх медичних закладів країни засобами індивідуального захисту», — наголосила Л. Денісова.

Вона пояснила свій заклик тим, що в засобах масової інформації та соціальних мережах з’являються непоодинокі повідомлення про порушення права на безпечні умови праці, які мають місце в медичних закладах країни. Зокрема, про медичних працівників інфекційних відділень лікарень, які не мають достатньої кількості спеціальних засобів індивідуального захисту та їх низьку якість.

«Більше того, зафіксовано випадок звільнення медичного працівника через відмову працювати в небезпечних для життя та здоров’я умовах. Зауважую, що відповідно до частини 4 статті 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні й здорові умови праці. Право працівників на здорові та безпечні умови праці гарантується також Кодексом законів про працю України (частина 2 статті 2, стаття 153). У статті 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» закріплено право на охорону здоров’я та на безпечні й здорові умови праці. Відповідно до пункту «б» статті 77 зазначеного закону медичні працівники мають право на належні умови професійної діяльності», — зауважила Л. Денісова.

Вона також звернулася до Державної служби України з питань праці з проханням у межах своїх повноважень перевірити умови праці медичних працівників у закладах охорони здоров’я у всій країні.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті