Актуально під час пандемії COVID-19: телереабілітація пацієнтів із порушеннями моторики

04 Червня 2020 11:48 Поділитися

Результати дослідження, що були представлені на віртуальній нараді Консорціуму центрів розсіяного склерозу (Consortium of Multiple Sclerosis Centers — CMSC), свідчать, що телереабілітація є безпечною і може запропонувати функціональні переваги, аналогічні результатам амбулаторної реабілітації для хворих на розсіяний склероз із порушеннями моторики. Телереабілітація також економить час та гроші на поїздки порівняно з амбулаторною.

Пацієнти з розсіяним склерозом мають труднощі із зверненням до реабілітаційних фахівців через порушення рухливості та відсутність доступу до транспорту. Телереабілітація дозволила б таким пацієнтам отримати доступ до якісних послуг з реабілітації у лікарів, які спеціалізуються на терапії розсіяного склерозу.

Ця модель домашньої телереабілітації пропонує безпечний та економічно ефективний метод поліпшення функціональності та якості життя пацієнтів із розсіяним склерозом з порушенням моторики.

У пілотне дослідження, щоб оцінити доцільність програми телереабілітації, були включені пацієнти із розсіяним склерозом, що займалися онлайн під керівництвом сертифікованих невролога та фізіотерапевта, що спеціалізуються на цьому захворюванні. Тривалість курсу становила 8 тиж. У якості групи порівняння були відібрані пацієнти, що відвідували тих же лікарів амбулаторно протягом того ж терміну. Результати терапії у групі телереабілітації та в групі амбулаторного лікування були співставними: відмічено зменшення втомлюваності, підвищення якості життя та покращення мобільності пацієнтів. Під час або після терапії дослідники не спостерігали жодних несприятливих подій. При цьому загальна економія від прогнозованих витрат на поїздку в розрахунку на одного учасника програми телереабілітації перевищила 1 тис. дол. США порівняно з амбулаторною групою.

Необхідні додаткові дослідження для розробки рекомендацій щодо відбору пацієнтів, для яких такий підхід буде корисним, а також вибору методів та підходів до проєктування майбутніх телереабілітаційних програм. Слід також провести дослідження щодо оптимальної тривалості лікування та видів вправ, які слід включити.

За матеріалами www.medscape.com

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті