Постанова Головного санітарного лікаря України від 28.05.2020 р. № 29

03 Червня 2020 5:23 Поділитися

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА від 28.05.2020 р. № 29

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні атестації здобувачів освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постановляю:

 1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні атестації здобувачів освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
 2. Директорату освіти, науки та кадрів Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома зацікавлених установ та організацій.
 3. Ця постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Заступник Міністра охорони здоров’я —
головний державний санітарний лікар УкраїниВ. Ляшко

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного санітарного лікаря України
від 28.05.2020 р. № 29

Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні атестації здобувачів освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Ці Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні атестації здобувачів освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок» (далі — іспит) визначають заходи, обов’язкові до виконання суб’єктами, відповідальними за організацію атестації — закладами фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, які здійснюють підготовку здобувачів (інтернів) за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (далі — заклади вищої освіти), Державною організацією «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» (далі — Центр тестування) з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

 1. Заклади вищої освіти забезпечують інформування здобувачів (інтернів) мовою навчання щодо:

ознак респіраторних захворювань (підвищена температура тіла, нежить, кашель, задишка тощо), які можуть бути підставою для недопущення до складання іспиту;

протиепідемічних заходів, яких слід дотримуватися під час складання іспиту.

 1. Заклади вищої освіти спільно з Центром тестування визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім особам, які залучені до проведення іспиту (здобувані, проктори Центру тестування, відповідальні особи з числа працівників закладів вищої освіти) перед початком іспиту.

Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до проведення іспиту. У разі недопуску здобувана (інтерна) до складання іспиту, проктором та відповідальною особою з числа працівників закладу вищої освіти складається акт.

 1. Центр тестування забезпечує інформування здобувачів (інтернів) про можливість участі у додаткових складаннях іспиту для осіб, які не будуть допущені до тестування за станом здоров’я, або які були відсутні на складанні іспиту у зв’язку з обставинами (документально підтвердженими), спричиненими карантином (у тому числі припинення транспортного сполучення між областями та авіасполучення з іншими країнами).
 2. У день проведення іспиту у закладі вищої освіти забороняється проведення інших заходів, у тому числі лабораторних робіт, контрольних та підсумкових заходів, публічного захисту дисертацій тощо.
 3. Заклади вищої освіти визначують маршрути здобувачів до аудиторії проведення іспиту та формують графік, за яким відбувається допуск здобувачів в будівлю, де проводяться іспити. Маршрути та графік допуску повинні враховувати час необхідний для проведення термометрії та запобігати утворенню скупчення осіб.
 4. На вході до будівлі, в якій проводяться іспити, заклади вищої освіти організовують місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
 5. Допуск до будівлі та участь у проведенні іспиту дозволяється лише у захисних масках або респіраторах.

Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування. Захисні маски повинні змінюватись не рідше ніж раз на 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.

Допуск до закладу вищої освіти супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують здобувачів (інтернів) з інвалідністю забороняється.

 1. Місця розсадки здобувачів визначаються завчасно, з дотриманням дистанції між ними не менш ніж 1,5 метри, відповідно до Плану розташування посадкових місць (додається) та не більше 50 осіб в аудиторії.

В місцях проведення іспитів розміщується додаткова інформація (плакати/банери) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Під час іспиту, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна, при зачинених вхідних дверях.

 1. Заклади вищої освіти забезпечують:

постійну наявність у санітарних кімнатах рідкого мила та одноразових паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонено;

проведення очищення та дезінфекції поверхонь в аудиторіях, у тому числі місць для сидіння, та провітрювання аудиторій перед і після проведення іспиту протягом не менше ЗО хвилин;

розміщення на виході із закладу вищої освіти контейнера для використаних засобів індивідуального захисту та серветок з чіткими яскравими відмітками «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ».

Додаток 1

до постанови Головного
державного санітарного лікаря України
від 28.05.2020 р. № 29

ПЛАН РОЗТАШУВАННЯ ПОСАДКОВИХ МІСЦЬ

Для аудиторій, обладнаних столами, довжина яких менша ніж 2,5 м (двомісні столи/парти)

Для аудиторій, обладнаних столами, довжина яких більша ніж 2,5 м (аудиторія-амфітеатр)


Перший ряд передбачено для здобувачів, яким було дозволено вийти з аудиторії під час іспиту.

Всі здобувані, які складають тест, мають сидіти обличчям в один бік, відстань між ними має бути у два/три посадкових місця (не менша ніж 1,5 м).

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті