За 3-4 роки ми здатні побудувати якісну та сучасну медицину — Максим Степанов

03 Липня 2020 11:21 Поділитися

У ході онлайн-зустрічі 2 липня з представниками Американської торговельної палати в Україні міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначив, що якісну та сучасну медицину в Україні можна побудувати за 3-4 роки. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).

«Ми розпочали системні зміни в усіх напрямках. Я чітко розумію, що повне реформування системи охорони здоров’я в Україні неможливо зробити за пів року чи рік. Це тривалий, поступовий процес. Але я думаю, що за 3-4 роки ми здатні побудувати якісну та сучасну медицину», — заявив М. Степанов.

Водночас міністр зазначив, що розрахунки попереднього керівництва МОЗ щодо тарифів на медичні послуги потребували коригування, адже були прораховані без належного обґрунтування та не відповідали реальним потребам пацієнтів.

«Попереднім керівництвом МОЗ була створена катастрофічна ситуація, коли, наприклад, дитині не можуть надати допомогу через неправильно розрахований тариф. Наразі ми запропонували затвердити нові тарифи на медичні послуги з надання екстреної медичної допомоги — збільшити фінансування на близько 1,3 млрд грн. Йдеться і про збільшення тарифів на лікування інсульту та інфаркту. Ми також визначаємо референтні заклади, на прикладі яких чітко розрахуємо, скільки вартує медична допомога і скільки коштів нам потрібно на весь обсяг її надання», — зазначив міністр.

Очільник МОЗ підкреслив, що тарифи мають стати максимально адаптованими для всіх медичних закладів, незалежно від форми власності.

Також міністр наголосив, що в Україні існують проблеми фальсифікації та нелегальної торгівлі лікарськими засобами. За його словами, МОЗ України спільно з Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками розробили проєкт закону, який має на меті, зокрема, посилити адміністративні санкції за відпуск неякісних ліків та за недотримання умов їх зберігання.

За матеріалами moz.gov.ua,
фото з facebook.com/moz.ukr

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті