Моніторинг цін: Держпродспоживслужба повідомляє про результати перевірок за І півріччя 2020 р.

20 Липня 2020 1:39 Поділитися

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) повідомляє про результати моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки», проведеного в І півріччі 2020 р.

За даний період працівниками відділів/секторів контролю за регульованими цінами Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Київ проведено 10 838 заходів з моніторингу, проаналізовано понад 1,7 млн цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін, а також граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок до цін на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню з бюджету, здійснюється шляхом аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

За результатами моніторингу встановлено порушення чинного законодавства щодо ціноутворення в Київській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях, а саме: реалізація суб’єктами господарювання лікарських засобів, фактичні роздрібні ціни, на які перевищували їх фіксований розмір, та завищення граничної торговельної надбавки.

У зв’язку із цим із суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу та було рекомендовано привести ціни на лікарські засоби у відповідність з чинним законодавством.

За матеріалами www.consumer.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті