Обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюється на розрахунки, здійснені електронними платіжними засобами — ДПС

17 Серпня 2020 9:26 Поділитися

Офіс великих платників податків Державної податкової служби України (ДПС) нагадує, що згідно з вимогами Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі — Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. № 148, суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

  • між собою — у розмірі до 10 тис. грн включно;
  • з фізичними особами — у розмірі до 50 тис. грн включно.

При цьому в разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами, суб’єкти господарювання зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтверджувальні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризикорієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи/юридичних осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги на підставі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку (далі — небанківські установи), шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

В ДПС звертають увагу, що це обмеження стосується й розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу, тобто платіжної картки. Однак оскільки платіжна картка дає можливість отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ, то підтверджувальні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризикорієнтованого підходу, не потрібні.

Таким чином, обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюється на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).

За матеріалами officevp.tax.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті