Постанова КМУ від 06.05.2020 р. № 372

06 Травня 2020 2:50 Поділитися

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 06.05.2020 р. № 372

Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Виділити Міністерству охорони здоров’я 2990045,3 тис. гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для забезпечення здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме:

650192,5  911082,3 тис. гривень (у тому числі видатки споживання – 595970,5 800860,3 тис. гривень (з них оплата праці – 280050,6 тис. гривень), видатки розвитку – 110222 54222 тис. гривень) на безповоротній основі – для забезпечення готовності та реагування лабораторних підрозділів Міністерства охорони здоров’я на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

2339852,8  2293041,3  2032151,5 тис. гривень (видатки споживання) на безповоротній основі – для закупівлі засобів індивідуального захисту з метою покриття потреби закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та екстреної медичної допомоги;.

46811,5 тис. гривень на безповоротній основі (видатки споживання) – для закупівлі лікарського засобу за міжнародною непатентованою назвою «remdesivir» (ремдесивір) з метою покриття потреби закладів охорони здоров’я в зазначеному лікарському засобі для надання медичної допомоги пацієнтам, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

 1. Затвердити Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що додається.
 2. Установити, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначений Кабінетом Міністрів України в акті про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2визначений у постанові Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061), до завершення виконання зазначених заходів встановлюється додаткова доплата до заробітної плати медичним та іншим працівникам лабораторних підрозділів Міністерства охорони здоров’я, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2:

за березень 2020 р. у порядку, визначеному умовами оплати праці медичних та інших працівників за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також роботи в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, затверджених Міністерством соціальної політики;

починаючи з квітня 2020 р. відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 17 березня 2020 р. № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.

Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров’я.

 1. Забезпечити:

1) Міністерству охорони здоров’я – погодження виділення бюджетних коштів, передбачених пунктом 1 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;

2) Міністерству фінансів – після зазначеного погодження відкриття нових бюджетних програм та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.

Прем’єр-міністр України   Д. Шмигаль

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 06.05.2020 р. № 372

ПОРЯДОК

використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

 1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмою «Забезпечення готовності та реагування системи громадського здоров’я на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників закладів екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» (далі – бюджетні кошти).
 2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем передбаченої пунктом 1 цього Порядку бюджетної програми є МОЗ.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

лабораторні центри (обласні, міські, на водному, залізничному, повітряному транспорті), що належать до сфери управління МОЗ, – за напрямами використання бюджетних коштів, зазначеними у  підпунктах 2, 3 і 5 пункту 3 2 і 3 пункту 3 цього Порядку;

державні установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та «Український науково-дослідний протичумний інститут імені І.І. Мечнікова Міністерства охорони здоров’я України» – за напрямом використання бюджетних коштів, зазначеним у підпункті 2 пункту 3 цього Порядку.

Одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство «Медичні закупівлі України», що належить до сфери управління МОЗ і одержує після виконання вимог пункту 31 цього Порядку бюджетні кошти для здійснення заходів, передбачених підпунктом 1 пункту 3 цього Порядку, на яке не поширюються вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів.

 1. Бюджетні кошти виділяються для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме для:

1) закупівлі засобів індивідуального захисту (засоби для захисту рук, очей, респіратори, медичні маски, захисний одяг) (далі – засоби індивідуального захисту) для покриття потреби закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів із зазначеною хворобою та екстреної медичної допомоги;

2) закупівлі засобів індивідуального захисту, лабораторного обладнання та розхідних матеріалів для проведення лабораторних досліджень, необхідних для забезпечення готовності та реагування на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, лабораторними підрозділами МОЗ;

3) додаткових доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам лабораторних центрів МОЗ, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2:

за березень 2020 р. у порядку, визначеному умовами оплати праці медичних та інших працівників за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також роботи в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, затверджених Мінсоцполітики;

починаючи з квітня 2020 р. у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок;.

4) закупівлі лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою «remdesivir» (ремдесивір) з метою покриття потреби закладів охорони здоров’я в зазначеному лікарському засобі для надання медичної допомоги пацієнтам, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

5) закупівлі послуг з проведення лабораторних досліджень (тестувань на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2) методом полімеразної ланцюгової реакції.

Закупівля зазначених послуг здійснюється у разі наявності ознак істотного завантаження розпорядників бюджетних коштів, які проводять лабораторні дослідження (тестування на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2) методом полімеразної ланцюгової реакції. Перелік ознак істотного завантаження встановлюється керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

31. Одержувач бюджетних коштів погоджує з МОЗ технічні, якісні та інші характеристики засобів індивідуального захисту= та лікарських засобів, які є предметом закупівлі, а також проект договору, що буде укладатися за результатами закупівлі.

 1. Розподіл засобів індивідуального захисту здійснюється між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської держадміністрацій для подальшого забезпечення закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів із зазначеною хворобою, які зобов’язані вносити інформацію до системи збору даних щодо потреби та забезпеченості та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідними пакетами медичних послуг з Національною службою здоров’я станом на 1 число місяця, в якому буде здійснено поставку товарів постачальником, і екстреної медичної допомоги пропорційно кількості медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та з реагування на випадки гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У разі неукладення станом на 1 число місяця, в якому буде здійснено поставку товарів постачальником, окремими закладами охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів із зазначеною хворобою, договорів про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення про надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, з Національною службою здоров’я, МОЗ створює резерв засобів індивідуального захисту для забезпечення таких закладів у разі їх долучення до відповідних пакетів медичних послуг або за потребою для інших закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів із зазначеною хворобою.

Розподіл лікарського засобу за міжнародною непатентованою назвою «remdesivir» (ремдесивір) здійснюється між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської держадміністрацій для подальшого забезпечення закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, пропорційно кількості таких пацієнтів, яким надається медична допомога в закладах охорони здоров’я.

У разі потреби структурні підрозділи з питань охорони здоров’я здійснюють перерозподіл лікарських засобів відповідно до фактичної потреби.

Перелік закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів із зазначеною хворобою, затверджується керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 1. Закупівля за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

Кошти на рахунки одержувача бюджетних коштів перераховуються після погодження МОЗ проекту договору, що буде укладатися за результатами закупівлі.

Попередня оплата проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства. У договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти може передбачатися попередня оплата на строк не більше одного місяця.

 1. МОЗ забезпечує використання бюджетних коштів, не допускаючи наявності кредиторської заборгованості на 30 день з дня відміни дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
 2. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, та про отримані (створені) активи здійснюється в установленому законодавством порядку.
 3. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
 4. МОЗ подає щомісяця до 5 числа Комітетові Верховної Ради України з питань бюджету та Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів.
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті