Прем’єр-міністр представив презентації «Економічний аудит країни» та «Вектори економічного розвитку до 2030 р.»

06 Листопада 2020 4:41 Поділитися

На урядовому порталі повідомляється, що 6 листопада відбулася презентація проєктів «Економічний аудит країни» та «Вектори економічного розвитку до 2030 р.» У заході взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, представники бізнесу, науковці та ін.

Економічний аудит країни отримав підзаголовок RE:think, що означає переосмислення українського потенціалу.

Під час заходу Президент України відзначив важливість визначення основних векторів розвитку української економіки до 2030 р. «Ми будемо чітко розуміти — куди і чому буде рухатися наша економіка. Для того щоб постійно зростати, реалізовувати вже існуючий потенціал та створювати нові, проривні ідеї. Не наздоганяти, а бути на кілька кроків попереду», — зазначив В. Зеленський.

За словами Прем’єр-міністра, результати аудиту є відправною точкою в розробці Національної економічної стратегії до 2030 р. «Без аналізу поточного стану ми не можемо реалістично поставити собі цілі на наступні роки. Контрольним запитанням було: чи реалізували ми свій потенціал, якими є результати управління країною за попередні роки, як ми виглядаємо в порівнянні з успішними країнами регіону? А сьогодні ми вже маємо чітку відповідь: 1 трлн дол. США внутрішнього валового продукту (ВВП) за 10 років. Це нереалізований потенціал країни», — зазначив під час презентації Д. Шмигаль.

Очільник Уряду підкреслив, що 1 трлн дол. Україна втратила через постійні зміни векторів, незавершені реформи та відсутність довгострокової економічної стратегії. Як зазначив Д. Шмигаль, мета держави — реалізувати потенціал української економіки та зробити Україну успішною.

Під час презентації Прем’єр-міністр озвучив інформацію щодо кожного ключового аспекту, в якому Україна не реалізувала свій потенціал. Зокрема, в земельній галузі, у сфері користуванні надрами та водними ресурсами, лісовій галузі, в міжнародній торгівлі та транзиті, технологічній та інвестиційній сферах тощо. Він додав, що чимало країн за 10 років, маючи чітку стратегію та єдність у роботі державної команди, змогли подвоїти свої ВВП.

У ході заходу Д. Шмигаль назвав деякі з 30 пріоритетних векторів, які Уряд визначив до 2030 року. Серед них зменшення частки держави в економіці, розвиток фінансового сектору, зниження регуляторного навантаження на бізнес, значне зростання обсягів розвідки та видобутку власних корисних копалин, розвиток інфраструктури в сільськогосподарському секторі, сприятливий податковий та правовий режим для інноваційних та дослідницьких компаній, цифрова економіка, репутація України у світі та посилення торговельної дипломатії, створення економічного підґрунтя для розвитку освіти, медицини, культури та соціальних послуг.

За матеріалами kmu.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті