Держпродспоживслужба нагадує про необхідність декларування цін на товари протиепідемічного призначення

19 Листопада 2020 2:55 Поділитися

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) нагадує, що постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 341 з 18.05.2020 р. запроваджено державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків. Дане регулювання діє до закінчення карантину, встановленого Урядом з метою запобігання поширенню COVID-19.

Постановою затверджено переліки товарів, зміна цін на які підлягає декларуванню, у тому числі продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, лікарських засобів, дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту.

Тому, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація цих товарів і планується збільшення їх роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постанови № 341, виникатиме обов’язок декларування зміни цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни.  Реалізація товарів за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Так, фахівцями відділу  контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській обл. за зверненням заявника  було проведено позапланову перевірку, якою встановлено, що суб’єкт господарювання в порушення вимог вищезазначеної постанови здійснював реалізацію лікарських засобів та засобів індивідуального захисту за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін. Наприклад, без процедури декларування здійснювалася реалізація:

  • лікарського засобу  «Парацетамол» табл.500 мг № 10 за роздрібню ціною, збільшеною проти попередньої ціни на 6,5-14,7%;
  • рукавичок нестерильних оглядових на – 27,3 %;
  • масок медичних на – 25 %.

За результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання було застосовано адміністративно-господарські санкції, а керівника – притягнуто до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» та Європейська Бізнес Асоціація просили Уряд вдосконалити процедуру ціноутворення товарів протиепідемічного призначення, зокрема шляхом скорочення терміну введенню в обіг таких товарів. Оскільки наразі він складає 30 днів після проведення процедури декларування через що зростає дефіцити ліків через неможливість їх продажу при фактичній їх наявності.

За матеріалами dpss.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті