Загалом в eHealth зареєстровано понад 96 тис. лікарів, що надають спеціалізовану медичну допомогу — НСЗУ

01 Грудня 2020 2:11 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) на сторінці у Facebook інформує, що трансформація системи охорони здоров’я створила попит на низку медичних спеціальностей. Ринок праці в українській медицині упродовж тривалого періоду часу був маломобільним та з перевантаженням одних спеціальностей і браком інших.

Загалом в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 96 835 лікарів спеціалізованої медичної допомоги, серед них:

  • акушери-гінекологи — понад 9 тис.;
  • лікарі-терапевти — 6239;
  • хірурги — трохи більше 6 тис.;
  • неврологи — 4,5 тис.

Натомість лише 14 фахівців зареєстровано за напрямом трансплантології, імунологів — 21, токсикологів — 22, по 25 фахівців з психофізіології й вірусології та 34 дитячих онкологи.

НСЗУ нагадує, що для того щоб підписати договір зі службою, заклад повинен мати достатньо лікарів відповідних спеціальностей. На початку року понад 500 закладів охорони здоров’я в Україні уклали договір з НСЗУ із зобов’язанням виконати відкладені вимоги. Власники та керівники медичних закладів, які отримували кошти від служби на відкладених умовах, мали 6 міс, щоб дообладнати лікарні й забезпечити їх необхідними фахівцями.

Одна з основних причин невідповідності вимогам НСЗУ — нестача необхідної кількості медичних фахівців, зокрема анестезіологів. Ці фахівці потрібні, щоб надати пацієнту комплексну допомогу, якщо він потрапляє у відділення інтенсивної терапії чи потребує підключення до апарату штучної вентиляції легенів.

«Трансформація системи охорони здоров’я створює умови для сталого розвитку медичних закладів, зростання заробітних плат та покращення умов праці медичних працівників. Керівництво закладу та його власники повинні вміти скористатися цими можливостями, правильно розподіляти ресурси і розвивати свої заклади для потреб пацієнтів та з урахуванням інтересів медичних працівників» — йдеться у повідомленні.

За матеріалами facebook.com/nszu.ukr

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті