Протидія COVID-19: фахівці ДЕЦ обговорили з ЕMA питання безпеки вакцин

15 Грудня 2020 4:53 Поділитися

11 грудня фахівці ДП «Державний експертний центр МОЗ Украї­ни» (далі — ДЕЦ) взяли участь у вебінарі Європейського агентства з лікарських засобів (European Medicines Agency — EMA), який було присвячено питанням розробки та затвердження безпечних і ефективних вакцин проти COVID-19 у Європейському Союзі (ЄС). Основні цілі вебінару: інформування громадськості та зацікавлених сторін про регуляторний процес ЄС щодо ліцензування вакцини проти COVID-19 у ЄС, обговорення взаємодії з громадськістю та подальша імплементація у відповідні регуляторні процеси.

Під час заходу було висвітлено такі питання:

  • вимоги до здійснення моніторингу безпеки вакцин проти COVID-19 у ЄС;
  • вивчення безпеки вакцин від стадії розробки до використання в реальному житті;
  • контроль за безпекою після затвердження вакцин;
  • відстеження та отримання інформації про побічні реакції після застосування вакцин.

Особливу увагу було приділено важливості просвітницької діяльності серед громадськості щодо повідомлень про підозрювані або підтверджені побічні реакції. У разі якщо за результатами аналізу надано висновок про нову побічну реакцію, що має причинно-наслідковий зв’язок з вакциною, ці дані буде включено до інструкції для її медичного застосування.

Зазначається, що актуальні питання, розглянуті на вебінарі, допоможуть у подальшому здійснювати моніторинг за безпекою застосування вакцин проти COVID-19 з урахуванням системи фармаконагляду в Україні із залученням Автоматизованої інформаційної системи з фармаконагляду.

За матеріалами dec.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті