МОЗ підписано меморандум з Українським реєстром донорів кісткового мозку та платформою iDonor

30 Грудня 2020 11:16 Поділитися

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав меморандум між МОЗ, Українським реєстром донорів кісткового мозку та Всеукраїнською платформою донорства iDonor. Про це йдеться на сайті МОЗ України.

«Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством охорони здоров’я, Українським реєстром донорів кісткового мозку та Всеукраїнською платформою донорства iDonor допоможе консолідувати наші зусилля навколо розвитку сфери трансплантації. Підписання цього документа ще раз підтверджує пріоритетність розвитку трансплантації в державі», — підкреслив очільник МОЗ.

М. Степанов зазначив, що цього року було здійснено вагомий крок у розвитку транс­плантації — у країні виконано 204 пересадки кісткового мозку. Водночас вперше в Україні почали виконувати трансплантації від неродинного донора. Уже було проведено 4 таких операції.

У 2020 р. Міністерство також розробило низку нормативно-правових актів, які регулюють, зокрема, порядок перевезення та ввезення таких матеріалів на митну територію України. Це дозволяє безперешкодно отримувати трансплантати з-за кордону та виконувати алогенні трансплантації кісткового мозку від неродинного донора в Україні.

Окрім того, в бюджеті 2021 р. на реалізацію пілотного проєкту з трансплантації передбачено 502 млн грн у порівнянні зі 112 млн грн у 2020 р.

За матеріалами moz.gov.ua,
фото із facebook.com/moz.ukr
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті