Парламент має розглянути питання відповідальності урядовців за провал вакцинації українців від COVID-19 — Олена Кондратюк

14 Січня 2021 5:14 Поділитися

Заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк наголосила на питанні відповідальності урядовців за безпрецедентний підрив національної безпеки в частині протидії пандемічним викликам, що має стати предметом детального розгляду та обговорення на перших засіданнях Верховної Ради України в новому році. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

За її словами, у світі зараз постає вакцинний націоналізм, оскільки кожна країна намагається забезпечити власний стратегічний запас вакцин проти COVID-19. «Світ дуже швидко розділився на тих, хто має доступ до якісної вакцини, й тих, хто змушений чекати гуманітарної допомоги чи доброї волі сусідів, або замовляти те, що залишилося. Вчасна та всеохоплююча вакцинація населення від коронавірусу стає завданням № 1 порядку денного кожного мудрого й відповідального Уряду», — зазначила О. Кондратюк.

Вона також зауважила, що, наприклад, Албанія з населенням, меншим ніж у Києві, з 11 січня розпочала масову вакцинацію. Зокрема, уряд цієї країни отримав першу партію у 500 тис. доз вакцин проти COVID-19 від «Pfizer»/«BioNTech».

У лютому тією ж вакциною, закупленою за державні кошти, розпочинається безкоштовна вакцинація в Молдові. «На цьому фоні Україна, яка досі не розпочала вакцинацію та має нульові запаси вакцин проти COVID-19, виглядає недолуго, як країна третього світу», — зауважила вона.

Окрім того, О. Кондратюк звернула увагу на те, що наразі немає відповіді на питання, яку саме вакцину отримає Україна в рамках ініціативи COVAX. Також відсутня комунікаційна кампанія й розуміння того, як, коли і де зможе безкоштовно вакцинуватися кожен українець.

Заступник голови Парламенту припускає, що в Україні буде складно вакцинувати перших 20 млн громадян, які входять до групи ризику, враховуючи брак комунікації, недовіру до влади і до будь-яких вакцин загалом.

За матеріалами iportal.rada.gov.ua,

фото із сайту Верховної Ради України

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті