Програма вакцинації в Україні повинна містити детальний план щодо кожної області — Володимир Зеленський

26 Січня 2021 12:47 Поділитися

Президент Володимир Зеленський дав завдання якнайшвидше представити детальну програму вакцинації проти COVID-19 в Україні. Про це Глава держави сказав на традиційній селекторній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусної інфекції, яка відбулася 25 січня.

Окрім того, під час наради Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доповів, що на сьогодні в Україні 235,7 тис. активних хворих на коронавірус і 18,6 тис. зайнятих ліжок у медичних закладах. Загалом у лікарнях відведено під хворих на COVID-19 понад 66,3 тис. ліжок, з яких 55 тис. забезпечені подачею кисню.

«Ті показники, які ми бачимо сьогодні за кількістю захворілих, госпіталізованих та тих, хто одужав, свідчать, що посилений карантин був ефективним заходом. Найближчим часом МОЗ дослідить ситуацію в регіонах, і залежно від показників ми ухвалимо рішення про запровадження адаптивного карантину в окремих областях. Тобто повернемося до зелених, жовтих, помаранчевих і червоних зон», — зазначив Д. Шмигаль. За його словами, ці зміни у разі прийняття набудуть чинності через 7 днів після ухвалення.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив про зменшення частки позитивних результатів тестів на COVID-19 серед усіх протестованих: якщо раніше цей показник в середньому був на рівні 34–35%, то нині — в межах 21%. На завершальній стадії перебувають переговори щодо закупівлі вакцини. Українська сторона позитивно оцінює їх результати. Очікується, що вакцинація в Україні може розпочатися з лютого. За словами міністра охорони здоров’я, на першому етапі її проводитимуть мобільні бригади.

В. Зеленський зі свого боку наголосив, що програма вакцинації в Україні має містити детальний план по кожній області. «Треба визначити кількість вакцини, чіткі терміни вакцинації, перелік категорій населення, які вакцинуватимуться в першу чергу. Також має бути налагоджена система менеджменту та логістики вакцини, зокрема створені електронні системи запису, фіксації, місць щеплень, та розподіл поставок», — зазначив Глава держави. Крім того, має бути проаналізована ситуація з тими, хто вже перехворів на COVID-19, щоб визначити, коли цю категорію людей потрібно вакцинувати.

За матеріалами president.gov.ua,

фото із сайту Президента України

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті