Реєстрація лікарських засобів для екстреного медичного застосування: позиція ЄБА

02 Лютого 2021 3:06 Поділитися

Європейська Бізнес Асоціація інформує, що 29.01.2021 Президентом України було підписано Закону України від 29.01.2021 р. № 1159-IX «Про внесення зміни до Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання для екстреного медичного застосування», який дозволяє прискорено реєструвати вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати для специфічної профілактики COVID-19.

Так, відповідно до прийнятого Закону, в Україні за новою спеціальною процедурою «державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання для екстреного медичного застосування» можна реєструвати вакцини, але ті, щодо яких отримано дозвіл на екстрене застосування, наданий компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китайської Народної Республіки, Індії або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу або у випадку прекваліфікації Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Реєстрацію ж російської вакцини заборонено.

Водночас, бізнес закликає владу надзвичайно свідомо підходити до процесу реєстрації вакцини, адже від цього залежать життя мільйонів людей. Недопустимою є реєстрація вакцини інформація про яку хоча б частково замовчується. Так, до прикладу, існують побоювання щодо однієї з різновидів китайської вакцини, офіційних даних про ефективність якої поки обмаль.

Крім того, спільнота звертається до Президента України та Уряду організувати процес таким чином, аби вакцина в країні з’явилась максимально швидко і для українців розпочався процес вакцинації, що, власне, вже відбувається в розвинених країнах. Безумовно, спільнота розуміє, що в цьому контексті чимало залежить від гравців ринку, однак, продумана комунікація з міжнародними партнерами та прозорий підхід до питання є надважливими, аби країна отримала вакцину в достатній кількості та максимально оперативно.

За попередньою ж інформацією, процес вакцинування в Україні має розпочатися у лютому. Сподіваємось, зривів у плані вакцинації не відбудеться, адже це не є питанням, до вирішення якого можна недбало підходити.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація закликає і кожного українця свідомо підійти до процесу вакцинування. Здоров’я є найбільшою цінністю людини, а вакцинація якісною вакциною допоможе мінімізувати шанси захворювання.

В той же час, Асоціація звертається і до кожної членської компанії із пропозицію проявити соціальну відповідальність та допомогти владі з комунікацією щодо важливості імунізації співробітникам. Так, варто, роз’яснювати своїм працівникам важливість вакцинування, безумовно, пояснюючи можливі плюси та, якщо наявні, мінуси або ж побічні ефекти.

Економіка країни має працювати, а задля цього важливим є життя та здоров’я кожного працівника та кожного бізнесу.

За матеріалами eba.com.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті