МОЗ та ЮНІСЕФ продовжують співпрацю в забезпеченні України вакцинами

19 Березня 2021 5:32 Поділитися

МОЗ України повідомляє, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів зустріч із головою Представництва Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер.

Міністр подякував партнерам за експертну підтримку в реалізації вагомих напрямків розвитку медицини та зауважив, що наразі ключове питання — отримання Украї­ною необхідної кількості вакцин проти COVID-19 у найкоротші терміни.

«Важливою є також комунікація щодо необхідності процесу вакцинації. На жаль, ми констатуємо, що в Україні ведеться інформаційна війна проти вакцинації, що, без перебільшення, несе загрозу життям українців та національній безпеці. Але спільними зусиллями ми зможемо переконати громадян, наскільки важливо не вірити фейкам та вакцинуватися, аби зберегти своє життя і життя своїх близьких», — сказав міністр.

Утім, як зазначив очільник МОЗ, є позитивні зрушення в напрямку рутинної імунізації. Вперше за багато років підвищився показник вакцинування проти поліомієліту і нині він становить 83%, тоді, як у 2019 р. було лише 78,4%. На 10% зросла кількість щеплень проти гепатиту В, гемофільної інфекції. Зберігся відсоток щеплень дітей першого року життя проти дифтерії, кашлюку та правцю.

Л. Сільвандер наголосила, що вакцини проти COVID-19 мають вирішальне значення для подолання пандемії та повернення до нормального життя, і ЮНІСЕФ підтримує Уряд у проведенні кампанії з вакцинації в Україні. Це включає розвиток потенціалу медичних працівників щодо вакцинації та комунікації, закупівлю вакцин через ініціативу COVAX, а також роботу з громадами задля формування довіри до вакцин та системи охорони здоров’я.

«Поки ми докладаємо зусиль для успішного проведення вакцинації від COVID-19, надзвичайно важливо, щоб діти продовжували отримувати щеплення за календарем, аби запобігти спалахам інших інфекційних хвороб. Дуже важливо забезпечити ефективне, довгострокове планування потреби у вакцинах, щоб діти і дорослі в Україні мали безперебійний доступ до вакцин», — зазначила Л. Сільвандер.

Також ЮНІСЕФ разом з партнерами буде забезпечувати поставки вакцин проти COVID-19 в Україну в рамках глобальної ініціативи COVAX, зокрема, надасть допомогу щодо дотримання холодового ланцюга зберігання вакцин.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*