Які відкриті дані оприлюднює НСЗУ?

23 Березня 2021 10:29 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) нагадує про те, що не лише публікує відкриті дані, а й створює аналітичні дашборди, тобто візуалізує інформацію в зручному форматі. Наприклад, на основі даних про укладені декларації з’явився дашборд «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги». На ньому пацієнт може самостійно подивитися, де є найближчий заклад, який підписав договір з НСЗУ, які лікарі там працюють і скільки у них є пацієнтів.

Також створено дашборд «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»)», який показує, де найближча аптека, у якій можна отримати ліки, скільки рецептів у ній відпущено та коли погасили останній.

Більшість дашбордів — їх є 12 — стосуються первинної медичної допомоги, у категорії спеціалізованої медичної допомоги — 10 дашбордів, 8 дашбордів показують інформацію щодо COVID-19 та 7 — про «Доступні ліки».

НСЗУ інформує, що найпопулярнішим дашбордом за останній час став інструмент, який показує, скільки закладів уже подали свої пропозиції, щоб укласти договір зі службою і працювати з 1 квітня за новою Програмою медичних гарантій. На другому місці дашборд, про який уже згадували — «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги» — це один з найкорисніших інструментів, адже дозволяє побачити, з яким лікарем можна підписати декларацію.

Ще один важливий дашборд — «Оплати надавачам медичної допомоги за програмою медичних гарантій», на ньому пацієнт може побачити, скільки грошей та за які послуги отримала та чи інша лікарня за договором з НСЗУ. Щодо медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою, то на спеціальному дашборді можна побачити перелік лікарень, які госпіталізують таких хворих. Також можна знайти дані щодо залишків ліків, необхідних для боротьби з COVID-19 і які пацієнт може отримати безоплатно. Цей дашборд має назву «Інформація про залишки лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19».

На дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» пацієнт може обрати заклад, який є для нього зручним. Це може бути медичний заклад комунальної або приватної форми власності, або ж лікар, який має власну практику. Головна умова — наявний договір з НСЗУ.

Для тих пацієнтів, які не мають доступу до електронних інструментів або не вміють користуватися ними, працює контакт-центр НСЗУ за номером: 16-77.

За матеріалами nszu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті