Набув чинності закон, який забезпечує можливість отримання Україною вакцин проти COVID-19 за механізмом COVAX

29 Березня 2021 11:40 Поділитися

У зв’язку з опублікуванням Закону України від 19.03.2021 р. № 1353-IX «Про внесення зміни до статті 92 Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання» у газеті «Голос України» № 56 від 26.03.2021 р. документ набув чинності.

Нагадаємо, що закон забезпечує можливість отримання Україною за програмою глобального механізму COVAX вакцин провідних виробників для профілактики коронавірусної хвороби.

Окрім того, після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів від COVID-19 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я (Міністерство охорони здоров’я України) за рішенням Кабінету Міністрів має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із закупівлею та застосуванням вакцин і препаратів від COVID-19.

Також закон передбачає звільнення від відповідальності виробника чи власника реєстраційного посвідчення, якщо застосування вакцин здійснювалося відповідно до затверджених в Україні інструкцій, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших препаратів від COVID-19.

У разі настання несприятливих наслідків після вакцинації державою забезпечуватиметься здійснення відповідних компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Варто зауважити, що даний закон з моменту набуття ним чинності діятиме протягом 4 років.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті