Прояви симптомів COVID-19 можуть зберігатися більше 12 тиж — Сергій Дубров

06 Квітня 2021 12:55 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що тривалість проявів коронавірусної хвороби може становити 12 і більше тижнів від початку захворювання. Симптоми можуть проявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова.

Найбільш типовими й частими скаргами пацієнтів є зміни з боку респіраторної системи. «Насамперед йдеться про інфільтративні зміни на рентгенограмах або комп’ютерних томограмах органів грудної порожнини, дуже часто вони субтотальні або взагалі тотальні. Після тяжкого перебігу коронавірусної хвороби тривалий час пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки, навіть коли у них вже немає реплікації вірусу, тобто коли тест методом полімеразної ланцюгової реакції є негативним», — зауважив головний спеціаліст МОЗ, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Сергій Дубров.

Також частими є скарги пацієнтів на дискомфорт з боку серцево-судинної системи. За інформацією професора, станом на сьогодні частота міокардитів, пов’язаних із COVID-19, в Україні є нижчою, ніж в інших розвинених країнах. Але китайські вчені у своїх дослідженнях вказують, що в середньому частота міокардиту становить 7–23%. Поширеність цих ускладнень корелює з такою з боку дихальної системи.

Серед інших симптомів — неврологічні розлади, наприклад, тривала слабкість протягом декількох тижнів навіть після легкого перебігу, порушення сну й виражена слабкість. Нерідкими також є і когнітивні розлади — порушення пам’яті та функцій вищої нервової системи.

«Хоча станом на сьогодні немає чітких рекомендацій щодо медичного лікування постковідного стану, проте більшість рекомендацій ЄС та США зводяться до відновлювальної терапії, фізичної реабілітації, повноцінного харчування та нормального сну. Але низка пацієнтів із чіткими скаргами потребує додаткового обстеження та корекції, якщо це потрібно», — зауважив С. Дубров.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті