Компенсаційні виплати за можливі наслідки щеплення вакцинами від COVID-19: оприлюднено постанову

22 Квітня 2021 4:43 Поділитися

На сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено постанову від 31.03.2021 р. № 371, якою затверджується:

  • Порядок здійснення державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Порядок);
  • Порядок використання коштів, спрямованих на здійснення державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від COVID-19.

Зауважимо що ця постанова набула чинності, оскільки оприлюднена в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» № 78 від 23.04.2021 р.

Порядок встановлює перелік осіб, які матимуть право на отримання компенсаційних виплат, а саме:

  • особи з інвалідністю, щодо яких встановлено причинно-наслідковий зв’язок із застосуванням вакцини;
  • члени сім’ї та батьки померлої особи, які визначаються відповідно до Сімейного кодексу України;
  • утриманці померлої особи — діти, на утримання яких померла особа виплачувала або була зобов’язана виплачувати аліменти, та непрацездатні особи, які не перебували на утриманні померлої особи, але мають на це право відповідно до законодавства;
  • у разі відсутності документів, що підтверджують належність до складу сім’ї померлої особи або перебування на її утриманні, статус члена сім’ї або факт утримання встановлюється в судовому порядку.

Розгляд заяви про призначення виплати та необхідних документів здійснюється спеціально утвореною комісією Міністерства охорони здоров’я, правовий статус якої визначається положенням, затвердженим відомством. Строк прийняття комісією МОЗ рішення про здійснення виплат та оформлення протоколу не може перевищувати 20 робочих днів з дати надходження до Міністерства заяви про призначення виплати.

Щодо суми виплат, то у разі встановлення особі групи інвалідності, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після вакцинації від COVID-19, виплата згідно з цією постановою проводиться разово у таких розмірах:

  • 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, — для осіб з інвалідністю I групи;
  • 350-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, — для осіб з інвалідністю II групи;
  • 300-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, — для осіб з інвалідністю III групи.

У разі смерті особи, що настала внаслідок вакцинації від COVID-19, членам сім’ї, батькам, утриманцям померлого проводиться виплата згідно із цією постановою в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

У разі отримання виплати на компенсацію шкоди, пов’язаної з ускладненнями, що можуть виникнути після щеплення вакцинами або іншими медичними імунобіологічними препаратами для специфічної профілактики коронавірусної хвороби за процедурою Всесвітньої організації охорони здоров’я в рамках глобальної ініціативи COVAX, виплати державної компенсації, передбачені цією постановою, не здійснюватимуться.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті