COVID-19: в Україні зроблено вже понад мільйон щеплень

20 Травня 2021 3:52 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я інформує, що станом на 19 травня 2021 р. в Україні зробили 1 012 815 щеплень проти COVID-19. Усього вакциновано 964 747 осіб, з них отримали першу дозу — 964 745 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 48 070 осіб (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

Лідерами за кількістю вакцинованих є м. Київ, Дніпропетровська та Львівська області.

За період вакцинальної кампанії найбільше щеплено українців віком 20–39 років, а саме — 234 169 людей. Це молоді люди, які належать до пріоритетних категорій, визначених Дорожньою картою. У розрізі пріоритетних груп найбільше за цей час вакцинували працівників критично важливих структур державної безпеки, зокрема, Збройних сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Національної поліції, Національної гвардії, Міністерства внутрішніх справ тощо. Жінок було щеплено 525 723, трохи більше, ніж чоловіків — 487 092.

МОЗ нагадує, що вакцинація проти COVID-19 в Україні проходить згідно з етапами, прописаними у Дорожній карті. Зараз проводять щеплення медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персоналу будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об’єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на олімпіаді в Токіо у 2021 р., освітян, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників, а також осіб віком від 65 років.

Безпосередньо вакцинація проводиться у двох форматах:

  • мобільними бригадами з вакцинації. Зараз в Україні сформовано 347 мобільних бригад. Навчання медиків продовжуються. Усього для щеплення проти коронавірусу підготують 600 таких мобільних бригад;
  • у стаціонарних пунктах щеплень, кількість яких постійно збільшується. Наразі підготовлено до роботи 2127 пунктів вакцинації (тимчасових та постійних).

«Друга доза вакцини гарантована для кожного, хто щепився першою дозою. Дата щеплення залежить від вакцини, яку отримала людина. Проміжок такий для кожної вакцини: «AstraZeneca» (Covishield, SKBio) — друга доза через 12 тиж після першого щеплення, CoronaVac від «Sinovac Biotech» — через 28 днів після першого щеплення та Comirnaty від «Pfizer»/«BioNTech»  — через 21 день після першого щеплення», — наголошують у Міністерстві.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті