COVID-19: ЮНІСЕФ доставив в Україну ще 705 600 доз вакцини «AstraZeneca» в рамках COVAX

04 Червня 2021 10:44 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що 3 червня в Україну прибула нова партія вакцин від «AstraZeneca» проти COVID-19. 705 600 доз доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної ініціативи COVAX. Цю партію мають використати для вакцинації другою дозою тих, хто отримав перше щеплення вакцинами CoviShield «AstraZeneca» та «AstraZeneca»/«SKBio», зокрема медиків та інших працівників закладів охорони здоров’я, учасників Операції об’єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, священнослужителів, співробітників Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, людей віком 65+.

Також друге щеплення отримають люди, які вакцинувалися залишковими дозами, громадські діячі. «Усі, кого щепили першою дозою вакцини «AstraZeneca», гарантовано отримають другу дозу цієї вакцини. Ми вдячні міжнародним партнерам за підтримку та співпрацю. Разом ми зможемо захистити якомога більше українців від коронавірусної хвороби», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Це вже четверта поставка вакцин від COVID-19 в Україну в рамках COVAX — глобальної ініціативи, що об’єднала уряди, організації у сфері охорони здоров’я, виробників, науковців, приватний сектор, громадянське суспільство та благодійників, щоб забезпечити рівний доступ до вакцин від COVID-19 для всіх країн.

«Ми раді, що дедалі більше людей в Україні отримують захист від такої смертельно небезпечної інфекції, як COVID-19. Ми також вітаємо відкриття великих центрів вакцинації від СOVID-19 у Києві, Львові й Одесі та сподіваємося, що це дасть змогу людям отримати щеплення швидко і безпечно. Вакцинація допомагає зберегти життя, уникнути госпіталізації та потреби в кисневій підтримці, а також наближає час, коли ми всі зможемо повернутися до звичного життя. Щойно у вас з’явиться можливість отримати щеплення від COVID-19, будь ласка, скористайтеся нею», — наголосила Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Від імені COVAX ЮНІСЕФ закуповує і постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ. У рамках COVAX Україна отримує ці вакцини безоплатно. Д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та голова Бюро ВООЗ в Україні, зазначив: «Сьогодні ми вітаємо доставку ще однієї партії вакцин «AstraZeneca» від COVID-19, яка була надана через механізм COVAX, щоб захистити найбільш вразливі групи населення, які повинні отримати другу дозу вакцини для пов­ної вакцинації, відповідно до Національного плану вакцинації. Важливо зберегти пріоритет вакцинації проти COVID-19 для тих, хто має високий ризик тяжко захворіти або померти від COVID-19, як-от: працівники медичних закладів, літні люди, соціальні працівники. Я вдячний за безпрецедентні зусилля всіх партнерів COVAX, урядів, які зосередилися на зменшенні прогалини в справедливому розподілі вакцин від COVID-19. Більше того — світовому співтовариству, що підтримує додаткові спеціальні програми вакцинації проти COVID-19 в Україні, національним командам вакцинації та міжнародним партнерам, які роблять це можливим».

Раніше в рамках COVAX Україна отримала 590 850 доз вакцини «Pfizer»/«BioNTech» та 367 200 доз вакцини «AstraZeneca».

За матеріалами moz.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті