COVID-19: Верховна Рада скоротила перелік товарів та послуг, що закуповуватимуться без тендерних процедур

01 Липня 2021 5:56 Поділитися

Верховна Рада України на черговому пленарному засіданні 1 липня прийняла Закон «Про внесення змін до розділу X «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель». Варто зауважити, що офіційного тексту закону ще не оприлюднено.

Документом вдосконалено закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів гострої респіраторної хвороби COVID-19 та переведення їх в більш прозоре та конкурентне русло.

Відтак законом викладено в новій редакції п. 3-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення», згідно з яким передбачено, що на період дії карантину, встановленого Урядом та відповідно до Закону України від 06.04.2000 р. № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб», дія цього закону не поширюватиметься на випадки, якщо предметом закупівлі є:

  • лікарські засоби;
  • вакцини;
  • медичні, імунобіологічні препарати;
  • витратні матеріали для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу та медичні вироби для вакцинації від COVID-19;
  • медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на COVID-19;
  • системи постачання медичних газів, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби.

Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України.

За результатами проведеної закупівлі в електронній системі закупівлі замовник оприлюднюватиме:

  • звіт щодо договору про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  • договір про закупівлю та всі додатки до нього;
  • звіт про виконання договору про закупівлю відповідно до цього закону. У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.

Також встановлюється, що на період дії карантину, відповідно до Закону України № 1645 закупівля товарів (крім лікарських засобів, вакцин, медичних, імунобіологічних препаратів, витратних матеріалів для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів) та послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби, здійснюватиметься в порядку, який встановлюватиметься цим законом для спрощених закупівель.

Документ прийнято з необхідними техніко-юридичними правками.

За матеріалами iportal.rada.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті