ДП «МЗУ» уклало договір на закупівлю понад 14 тис. флаконів препарату ремдесивіру

02 Вересня 2021 7:13 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що 31 серпня поточного року Державне підприємство «Медичні закупівлі України» (далі — ДП «МЗУ») уклало договір на закупівлю 14 346 флаконів препарату ремдесивіру. Його застосовують для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Участь в аукціоні взяли 4 кваліфікованих учасники. Завдяки високій конкурентності процедури вдалося досягти економії у 1,5 млн грн, що становить 23,8% від очікуваної вартості препарату. Таким чином, замість 6,3 млн грн на закупівлю буде витрачено 4,8 млн. Вартість одного флакона — 333,87 грн.

МОЗ нагадує, що закупівля відбулася за спрощеною/допороговою процедурою, оскільки ремдесивір включено до переліку товарів, необхідних для запобігання поширенню COVID-19: на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину закупівля товарів та послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби, здійснюється в порядку, встановленому Законом України від 01.07.2021 р. № 1599-IX.

Окрім того, у повідомленні зазначається, що ДП «МЗУ» закуповує ремдесивір вдруге. Перша закупівля відбулася у вересні–жовтні 2020 р. Тоді підприємство проводило перемовини з 9 глобальними виробниками. Враховуючи підвищений попит на препарат та відсутність в Україні постачальників ремдесивіру, ціна становила 19,3 млн грн за 28 200 флаконів (687,86 грн за одиницю). Минулого разу підприємству вдалося зекономити 26,7 млн грн за очікуваної вартості 46 млн грн.

«Згідно з цьогорічним договором про закупівлю, законтрактований постачальник має повідомити орієнтовний графік поставки товару протягом 14 робочих днів з моменту підписання такого договору», — йдеться у повідомленні.

Довідка

Ремдесивір (торговельна назва Veklury) розроблений компанією Gilead Sciences, Inc. Препарат дозволений МОЗ України для використання в лікуванні пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) згідно з протоколом надання медичної допомоги.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті