Доступні ліки: з 1 жовтня вже виписано 45 тис. е-рецептів на інсуліни

З 1 жовтня 2021 р. за програмою «Доступні ліки» було виписано 45 000 електрон­них рецептів на інсуліни, якими скористалися понад 28 тис. пацієнтів на всій території України. Про це йдеться на сайті МОЗ України.

«Це означає, що пацієнти з діабетом отримали препарати безоплатно або з частковою доплатою. Гроші за пацієнтів відшкодує Національна служба здоров’я Украї­ни, яка має договори з аптеками. Станом на 11 жовтня до програми реімбурсації інсулінів приєднано понад 6100 аптек», — повідомляє Міністерство.

Також у МОЗ зазначають, що для того щоб отримати інсуліни за програмою «Доступні ліки», пацієнту потрібно:

  • відвідати ендокринолога;
  • мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, у якому лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я;
  • отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря;
  • прийти та отримати інсуліни в будь-якій аптеці в будь-якому населеному пункті, незалежно від місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Окрім того, у повідомленні вказується, що з 1 жовтня і до кінця року на реімбурсацію виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоб забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно. Програма реімбурсації інсулінів відкриває доступ до ліків для всіх громадян.

Перевірити місце знаходження найближчої аптеки з доступними ліками можна за посиланням.

За матеріалами moz.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті