Керівникам облдержадміністрацій доручено терміново вжити заходів з імунізації від поліомієліту невакцинованих дітей віком до 5 років — МОЗ

29 Жовтня 2021 11:33 Поділитися

МОЗ повідомляє, що 27 жовтня відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі — комісія ТЕБ та НС) щодо ситуації з поліомієлітом в Україні. За результатами засідання керівникам облдержадміністрацій доручили терміново забезпечити заходи з імунізації від поліомієліту невакцинованих дітей віком до 5 років включно. Крім того, по всій країні буде посилено епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу. Відповідно до ухвалених рішень, Закарпатська облдержадміністрація того ж дня провела термінове позачергове засідання обласної комісії ТЕБ та НС для розгляду ситуації з поліомієлітом у регіоні (у зв’язку з виявленням деривату вакцинного штаму поліовірусів 2-го типу).

Станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей віком до 1 року становить лише 57,9%. Найкраща ситуація в м. Києві (81,2%), Кіровоградській (72,5%) та Сумській областях (69,7%). Найгірша — у Закарпатській (49,7%), Івано-Франківській (47,7%) та Херсонській областях (47,6%). Для формування колективного імунітету від хвороби цей показник має сягати 95%.

Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 61,4% 14-річних дітей.

«Ситуація з охопленням рутинними щепленнями залишається загрозливою. Як результат — уперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і спричинив хворобу у 17-місячної дитини. Триває епідемічне розслідування цього випадку, та ми маємо терміново посилити захист інших дітей, які відтепер також під загрозою інфікування. Адже найбільш вразливі до поліо — саме діти віком до 5 років. Керівники облдержадміністрацій, закладів охорони здоров’я, лікарі первинної ланки мають вжити термінових заходів щодо підвищення рівня охоплення щепленнями від поліомієліту дітей у регіонах», — зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті