Лікарняні не оплачуватимуться під час відсторонення працівника від роботи через відмову від вакцинації — ФССУ

05 Листопада 2021 6:09 Поділитися

Фонд соціального страхування України (ФССУ) наголошує, що допомога за лікарняними листками не надається працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непраце­здатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

«Відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти СOVID-19, однак які відмовилися від вакцинації, покликане убезпечити їхніх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, студентів та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих», — звертають увагу у Фонді.

Також у ФССУ наголошують, що допомога з тимчасової втрати праце­здатності у вказаному випадку не фінансується, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування вона має компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування.

У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

Варто нагадати, що перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 р. № 2153.

Так, на період дії карантину обов’язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до постанови КМУ від 20.10.2021 р. № 1096, з 8 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовилися або ухиляються від їх проведення.

Винятком є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

За матеріалами fssu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті