Зберігання вакцин за ультранизьких температур: в Україну доставлено 14 морозильних камер

28 Грудня 2021 1:00 Поділитися

МОЗ України повідомляє, що дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development — USAID) доставив в Україну 14 морозильних камер для зберігання вакцин від Pfizer за ультранизьких температур. У морозильних камерах можуть одночасно зберігатися близько 3 млн доз вакцин за ультранизьких температур до –86 °C.

10 морозильних камер встановлять на національному складі ДП «УкрМедПостач» МОЗ України у м. Київ. Чотири вирушать до Харкова, Дніпра, Львова та Одеси і забезпечуватимуть збереження вакцин для цих і сусідніх областей.

«Наша ціль — максимальний захист українців від коронавірусної хвороби. Вакцинація залишається й надалі найдієвішим способом захисту від тяжкого перебігу COVID-19. Ми робимо все можливе, щоб вакцини були у вільному доступі для кожного, хто бажає щепитися. Надходження морозильних камер для зберігання вакцин посилить нашу спроможність протистояти пандемії», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Те, що сьогодні в Україну прибула нова партія американської державної допомоги у протидії COVID-19, показує ще один шлях подальшої підтримки України з боку США у загальносвітовій боротьбі з пандемією — у співпраці з МОЗ, ЮНІСЕФ і ВООЗ. Ці 14 нових морозильних камер ультранизької температури підвищать здатність української сторони безпечно зберігати вакцини, які рятують людські життя, та є продовженням нашої допомоги, що надається через ЮНІСЕФ та має на меті забезпечити холодильним обладнанням понад 3100 пунктів вакцинації», — зауважив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

«ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Україну в оновленні холодового ланцюга, щоб збільшити спроможність щодо зберігання вакцин від COVID-19. Ми вдячні USAID, які роблять цей дуже важливий прогрес можливим. Допомога з морозильниками ультранизьких температур тим більше актуальна, що Україна очікує великі поставки мРНК-вакцин наприкінці 2021 р. — протягом 2022 р. Зберігання вакцин за необхідних температурних умов гарантує, що вони не втратять своєї ефективності і забезпечать людям в Україні найкращий захист від COVID-19. Вкотре хочу поквапити всіх, хто ще не вакцинувався — зробіть це якнайшвидше», — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

У вересні 2021 р. ЮНІСЕФ також доставив в Україну 3 морозильні камери ультранизьких температур у рамках допомоги від COVAX.

У жовтні ЮНІСЕФ почав доставляти обладнання пасивного охолодження та температурні реєстратори для безпечного та ефективного зберігання вакцин під час транспортування на рівні первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами під час вакцинальних сесій. Перша партія пасивного холодового обладнання закуплена за фінансової підтримки USAID у розмірі 2,8 млн дол. США.

На сьогодні USAID вже виділив близько 10 млн дол. на підтримку вакцинації в Україні та передав майже 2,2 млн вакцин від COVID-19 Україні безпосередньо в рамках COVAX. Кошти, виділені USAID, також спрямовані на підтримку комунікації вакцинації від COVID, залучення громад задля збільшення прихильності до імунізації, та надання технічної допомоги і навчання відповідного персоналу щодо коректного консультування стосовно вакцинації, логістики та зберігання вакцин.

Загалом з початку COVID-19 в Україні USAID надав допомогу для протидії пандемії на загальну суму понад 50 млн дол.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті