У 2021 р. автомобільний парк закладів екстреної медичної допомоги оновлено в рекордних масштабах — МОЗ

06 Січня 2022 9:34 Поділитися

МОЗ інформує, що з метою забезпечення оперативного приїзду екстреної медичної допомоги в кожному регіоні України у 2021 р. оновлено автомобільний парк Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у рекордних обсягах. Зокрема, завдяки економії коштів на попередній закупівлі спеціалізованих автомобілів та частковому перерозподілу фінансів з інших напрямів українські заклади екстреної медичної допомоги цьогоріч отримають їх додаткову кількість.

ДП «Медичні закупівлі України» (ДП «МЗУ») уклало 5 договорів на закупівлю додаткових 245 одиниць автомобілів швидкої медичної допомоги. Загальна вартість автівок — 417 млн грн. 346 млн з них — це кошти, які були заощаджені в рамках попередніх закупівель швидких.

Наразі законтрактовано спеціалізований санітарний транспорт Типу С, 4х4, на базі автомобілів Citroen Jumper. Повний привід дозволяє автомобілям мати підвищену прохідність. Вони можуть використовуватися в умовах снігових заметів, розмитої дороги, гірської місцевості.

Це вже друга партія автомобілів швидкої медичної допомоги, які були закуплені у 2021 р. Раніше, у вересні, ДП «МЗУ» уклало договори на закупівлю 622 автомобілів швидкої медичної допомоги. Таким чином, загалом у 2021 р. вдалося придбати 867 одиниць такого транспорту.

«Для якісної роботи екстреної медичної допомоги дуже важливо забезпечити кожну хвилину на доїзд до пацієнта. Так, у 2021 р. на потреби «екстренки» та закупівлю обладнання для закладів охорони здоров’я було виділено понад 2 млрд грн. Загалом вдалося законтрактувати 867 автомобілів швидкої допомоги. Це дозволило нам закрити критичну потребу в оновленні автопарку та забезпечити нормативний час прибуття бригади на виклик. Однак, на жаль, в нас є ще одна проблема, вирішення якої залежить від кожного. За статистикою, щорічно працівниками диспетчерських служб «екстренки» фіксується чверть мільйона неправдивих викликів, які насправді коштують комусь життя», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За словами очільника МОЗ, кожен громадянин, який звертається за екстреною медичною допомогою, має бути свідомим та розуміти, що хибний виклик — це в першу чергу ризик обірвати чиєсь життя.

Нагадаємо, що у 2021 р. в Україні розпочато впровадження нових стандартів у роботі екстреної медичної допомоги. Залежно від стану пацієнта звернення поділяються на чотири категорії: критичні, екстрені, неекстрені й непрофільні.

До пацієнтів з критичним станом автомобіль швидкої медичної допомоги має приїжджати за 10 хв із моменту надходження звернення до диспетчера. Водночас пацієнти, які належать до категорії екстрених, мають чекати на прибуття бригади швидкої щонайдовше 20 хв.

До решти категорій (неекстрені й непрофільні) диспетчер направить вільну бригаду швидкої, що не виконує критичні або екстрені виклики, або ж направить до лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті