COVID-19: МОЗ спростило процедуру доступу підлітків до вакцинації

18 Січня 2022 11:16 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України інформує відносно скасування вимоги про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей віком від 12 років проти COVID-19. Дана норма закріплена наказом МОЗ від 13.01.2022 р. № 64.

«Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину віком 12–17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей віком 12–13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей віком 14–17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям віком 12–13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна», — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що для вакцинованих від COVID-19 також є можливість генерації дитячого COVID-сертифіката. Водночас МОЗ наголошує, що вчасне проведення обов’язкових рутинних щеплень, передбачених Національним календарем, залишається важливим, адже захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб.

До віку 12 років (включно) діти в Україні мають отримати такі щеплення:

  • від гепатиту В (три дози, завершений курс вакцинації);
  • туберкульозу (1 доза, завершений курс);
  • кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс);
  • дифтерії, правця (5 доз);
  • кашлюка (4 дози, завершений курс);
  • поліомієліту (5 доз);
  • хіб-інфекції (3 дози, завершений курс).

У віці 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6-та доза), а у 16 — зробити щеплення від дифтерії та правця, яке буде потрібно повторювати кожні 10 років.

Довідково

13 жовтня 2021 р. МОЗ рекомендувало щепити дітей віком від 12 років від коронавірусної хвороби вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень.

«Вакцина Comirnaty пройшла усі необхідні дослідження для дітей віком 12–17 років, які довели її ефективність та безпеку. Виробник вніс в інструкцію для застосування вакцини зміни, якими дозволено використовувати цю вакцину у дітей віком від 12 років», — зазначає Міністерство охорони здоров’я України.

Також вказується, що, за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США на середину жовтня 2021 р., вакцина Pfizer на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12–18 років. Наразі вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech дозволена до використання у дітей віком від 12 років у більшості країн, що застосовують цей препарат, як-от США, Канада, Австралія, Японія, країни ЄС тощо.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті