CureVac починає дослідження мРНК-вакцини проти грипу

14 Лютого 2022 2:21 Поділитися

CureVac N.V., міжнародна біофармацевтична компанія, яка розробляє новий клас трансформуючих ліків на основі інформаційної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), оголосила 10 лютого про реєстрацію першого учасника дослідження I фази своєї вакцини на основі мРНК проти сезонного грипу — CVSQIV другого покоління. Продукт-кандидат розробляється у співпраці з GSK. Полівалентна вакцина містить декілька хімічно немодифікованих конструкцій мРНК, отриманих від чотирьох різних штамів грипу.

«Успішне використання технології мРНК під час глобальної пандемії COVID-19 показало величезний потенціал цієї платформи, — зазначив Клаус Едвардсен (Klaus Edvardsen), директор з розвитку компанії CureVac. — Ми використовуємо виняткову гнучкість технології мРНК у поєднанні з нашими швидкими виробничими процесами, щоб зібрати різні мРНК в одному продукті з метою розробки вдосконаленої вакцини проти грипу. Ми переконані, що такий підхід є важливим кроком у розвитку цієї ключової технології».

Дослідження буде проводитися в Панамі, і, як очікується, до нього буде залучено до 240 здорових дорослих. У дослідженні оцінять безпеку, імуногенність та реактогенність CVSQIV. У рамках стратегії розвитку мРНК у співпраці з GSK обидві компанії також будуть брати участь у створенні хімічно модифікованих мРНК, спрямованих на різні цілі в інфектології. Очікується, що програма клінічної розробки модифікованої мРНК у складі вакцини для профілактики COVID-19 розпочнеться цього року.

Інші компанії також працюють над вакцинами проти грипу на основі мРНК. Moderna вже представила перші результати дослідження I фази своєї чотиривалентної вакцини проти грипу (mRNA-1010), яка стартувала в липні 2021 р. Biontech з кінця вересня 2021 р. досліджує кандидата BNT161 у I фазі разом зі своїм американським партнером Pfizer. У Sanofi також є вакцина проти грипу на основі мРНК: перші результати дослідження I/II фази моновалентного кандидата було опубліковано минулого вересня. Випробування чотиривалентної вакцини проти грипу планується розпочати пізніше цього року.

За матеріалами www.curevac.com

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті