Як отримати «Доступні ліки» від розладів психіки і поведінки та епілепсії? Роз’яснює НСЗУ

29 Березня 2022 10:31 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) інформує, що пацієнти можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою у рамках програми «Доступні ліки» препарати від розладів психіки і поведінки та епілепсії.

Йдеться про 57 препаратів  для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки (зокрема, посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами). Із них 18 — повністю безоплатні, решта — з доплатою. Наразі відпускають ці препарати 589 аптечних закладів, це 3124 місця відпуску ліків по всій країні.

Як отримати рецепт? Рецепти на лікарські засоби при розладах психіки та поведінки виписують психіатри, на препарати для лікування епілепсії — психіатри та неврологи. Сімейні лікарі рецепти за цими напрямами не виписують.

Виписати рецепт може лікар-психіатр будь-якого медичного закладу. Тобто пацієнту або його законному представнику потрібно звернутися до найближчого медичного закладу, де працює психіатр, — це може бути багатопрофільна лікарня чи спеціалізований заклад. Місце проживання, реєстрації чи лікування пацієнта не мають значення. НСЗУ зазначає, що знайти найближчу лікарню допоможуть оператори контакт-центру 16-77. Для звернення до психіатра направлення не потрібне.

Також у повідомленні наголошується, що в умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати препарати за програмою  «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом. У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, — він створить електронний рецепт і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

Якщо у пацієнта є визначений план лікування і призначений препарат, лікар може виписати рецепт на ліки телефоном.

Аптеки, які відпускають препарати за програмою «Доступні ліки» за договором з НСЗУ, приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначені ліки у разі їх наявності. Вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом аптекам відшкодовує НСЗУ.  Пацієнт отримує ліки безоплатно або з невеликою доплатою, залежно від того, який обере із наявних в аптеці лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Ліки пацієнт може отримати у будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де виписали рецепт.

Як знайти аптеку? НСЗУ зауважує, що, зважаючи на ситуацію в країні, не всі аптеки мають можливість відпускати препарати за програмою «Доступні ліки». Тому шукати відповідну аптеку варто за допомогою Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів.

НСЗУ також радить попередньо телефонувати до аптеки, щоб  уточнити наявність  потрібного  препарату. Також можна  попросити працівників аптеки зарезервувати необхідні ліки.

За матеріалами facebook.com/nszu.ukr

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті