Розпочато I етап впровадження нової системи встановлення інвалідності

13 Квітня 2022 11:33 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я інформує, що Міністерство економіки України затвердило Національний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (наказ Міністерства економіки від 09.04.2022 р. № 810-22).

«Ухвалення цього документа є першим ключовим етапом впровадження нової системи встановлення інвалідності», — йдеться в повідомленні.

У МОЗ зазначають, що відтепер процес встановлення інвалідності відбуватиметься на основі принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (далі — МКФ), адаптацією якої є національний класифікатор. Для цього буде розроблено електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності і здоров’я особи. Сукупність таких рішень дасть змогу створити цілісну систему реабілітації.

Також Національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів на первинному, вторинному та третинному рівнях медичної допомоги в закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами.

«Підготовки для роботи із класифікатором потребують усі лікарі: як ті, які вже працюють у галузі, так і ті, які тільки навчаються в медичних закладах вищої освіти. Для цього в Україні є підготовлені національні тренери з МКФ», — зауважують у МОЗ України.

Довідково

Український Національний класифікатор гармонізовано з МКФ, яку використовують у 191 країні світу. Вона схвалена всіма членами Всесвітньої організації охорони здоров’я. МКФ доповнює іншу класифікацію ВООЗ — Міжнародну класифікацію хвороб 10-го перегляду.

За матеріалами moz.gov.ua

 

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті