Під час війни лікування онкопацієнтів у державних закладах є безкоштовним

17 Травня 2022 4:43 Поділитися

МОЗ звертає увагу на те, що під час війни Програма медичних гарантій (ПМГ) продовжує працювати, а пацієнти з онкопатологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

ПМГ покриває всі найважливіші види медичної допомоги на кожному етапі лікування: діагностика, хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах, хірургія, реабілітація, паліативна допомога.

Отримати медичну допомогу безоплатно пацієнт може за направленням лікаря. Якщо у хворого є встановлений діагноз, то до лікуючого лікаря він звертається без направлення.

Безоплатно пацієнт може отримати:

1) діагностику: йдеться про лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження в амбулаторних і стаціонарних умовах (магнітно-резонансна томографія, комп’ютерна томографія, ультразвукове дослідження, рентгенологічні й ендоскопічні дослідження, сцинтиграфія та ін.).

Звертаємо увагу на те, що ефективно виявити онкологію на ранніх етапах допомагають 6 пріоритетних досліджень. Це мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія. Їх проводять амбулаторно, і вони також безоплатні для пацієнта за направленням. Проходити ці обстеження регулярно рекомендують пацієнтам після 40 років (мамографія, колоноскопія) та 50 років (решта);

2) хіміотерапію: пацієнт з підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення має право на інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення. Медичні заклади також мають забезпечити хворому всі медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби, необхідні для надання послуг;

3) радіологічне лікування: пацієнт з підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення має право на проведення променевої терапії, супровідну медикаментозну терапію, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення, забезпечення медичними виробами, витратними матеріалами для проведення радіотерапії.

Якщо в медичному закладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кіберніж, проведення променевої терапії на цьому обладнанні також безоплатне;

4) лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань: пацієнти з цими захворюваннями мають право на безоплатну діагностику та лікування, у тому числі методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові, трансфузійну підтримку, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення;

5) хірургію: до переліку безоплатних послуг входять хірургічні операції зі знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування, анестезія, післяопераційне відновлення.

На кожному з етапів лікування пацієнт має право на супровід, необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;

6) лікарські засоби: пацієнти з онкопатологією можуть безоплатно отримувати в медичному закладі дороговартісні препарати, які закуповує держава. Перелік таких препаратів — за посиланням. Перевірити їх наявність у закладі можна за допомогою сервісу Є-ліки.

Крім того, перелік наявних ліків медичні заклади мають публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні лікарні. Відповідають за розподіл ліків у регіонах обласні департаменти охорони здоров’я. Тож, вони можуть надати інформацію, в яких закладах і які ліки наявні;

7) інші медичні послуги: коли пацієнт з онкологією досягає ремісії, його подальший супровід також безоплатний за ПМГ.

Якщо пацієнт потребує паліативної допомоги, він може отримати її за пакетом стаціонарної або мобільної паліативної допомоги за направленням лікаря.

Попри війну більшість онкоцентрів країни працюють у штатному режимі. Зокрема, проводять хіміо- та радіотерапію, ургентні та планові операції.

Актуальна інформація про роботу онкоцентрів по всій країні та контактні телефони для пацієнтів розміщені за посиланням.

Наразі пацієнт може обрати заклад, де отримувати послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного перебування. Знайти потрібний заклад можна, звернувшись до контакт-центру Національної служби здоров’я України за номером: 16-77.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті