ВООЗ розробила рекомендації щодо відновлення системи охорони здоров’я України у післявоєнний період

26 Травня 2022 4:25 Поділитися

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) на своїй сторінці у Facebook поінформував про те, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) 25 травня надіслала рекомендації стосовно відновлення української системи охорони здоров’я у післявоєнний час.

Документ називається «Принципи відновлення та трансформації системи охорони здоров’я України: проєкт консультацій». М. Радуцький акцентував увагу на його найголовніших тезах.

  1. Принципи Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р.

У документі пропонується п’ять основних критеріїв для відновлення медичної системи:

  • орієнтованість на потреби людини;
  • рівність та фінансовий захист;
  • стійкість;
  • ефективність;
  • підзвітність/прозорість.

Ці критерії рекомендують застосовувати для реалізації Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р. «Міжнародні експерти фактично підтвердили, що розроблені Україною засади довгострокового розвитку медичної галузі відповідають баченню наших міжнародних партнерів. Нагадаю, що наша група з медичних питань у Національній раді з відновлення України вже попередньо вирішила взяти Стратегію-2030 в якості базового документа для розробки дорожньої карти відновлення системи охорони здоров’я», — підкреслив голова Комітету.

  1. Трансформація медичної галузі відповідно до стандартів Європейського Союзу

Експерти ВООЗ пропонують під час відновлення системи охорони здоров’я враховувати стратегічний курс України на євроінтеграцію. Наприклад, не відновлювати медичні заклади за адміністративним принципом, а одразу за стандартами ЄС.

За словами М. Радуцького МОЗ спільно з обласними воєнними адміністраціями розробляє план відновлення системи охорони здоров’я на деокупованих територіях Київської, Чернігівської та Сумської областей за новим принципом. Мережа закладів формуватиметься відповідно до принципу госпітальних округів та поділятиметься на надкластерні, кластерні, загальні та пункти первинної медичної допомоги.

  1. Базування на сильних сторонах медичної системи, новостворених інституціях та людському потенціалі

У рекомендаціях відзначається, що в Україні сформована сильна база, з якої можна почати відновлення медицини. Медична реформа дозволила пройти шлях до сучасних стандартів надання медичної допомоги. У країні вже є досвідчені керівники з досвідом роботи в нових умовах, нові ефективні інституції, зокрема, Національна служба здоров’я та ДП «Медичні закупівлі України».

  1. Поступовий перехід від кризового управління до стабільного функціонування медицини

Експерти ВООЗ рекомендують розпочати перебудову галузі з розширення мережі надання медичних послуг «первинки», покращення доступу до ліків, надання першої допомоги. Наступний крок — відбудова багатопрофільних лікарень, амбулаторно-поліклінічних закладів з використанням екологічного підходу (зменшення використання електроенергії, принципи енергоефективності).

За матеріалами facebook.com/radutskyy

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті