МОЗ та EFPIA обговорили можливості співпраці у відновленні української системи охорони здоров’я

13 Червня 2022 10:28 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України інформує про те, що перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда та представники Європейської федерації фармацевтичних індустрій та асоціацій (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations — EFPIA) обговорили можливості залучення федерації до відновлення системи охорони здоров’я України, що постраждала через війну з росією.

За словами першого заступника міністра охорони здоров’я, один з таких напрямів — це адаптація та інтеграція українського медичного законодавства до європейського. «EFPIA має багатий досвід у процедурах формування регуляторних актів так, щоб вони та політика, яку вони регулюють, відповідали загальноєвропейським практикам. Тому вважаємо, що наша взаємодія сприятиме швидкому імплементуванню європейських вимог у наші закони», — йдеться в повідомленні.

Інша можливість для співпраці — це участь EFPIA у проєкті відновлення закладів охорони здоров’я на звільнених територіях. Нині такий пілотний проєкт упроваджується в Київській обл. Одна або декілька організацій можуть фінансувати та цілком контролювати процес відновлення лікарні «під ключ». Так ці організації будуть впевнені, що їхні кошти витрачено правильно та прозоро.

Також учасники зустрічі обговорили зміни до законодавства, що стосуються обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території росії чи білорусі.

«Міністерство охорони здоров’я завершує роботу над критеріями (прим. ред.: проєкт критеріїв оприлюднено для громадського обговорення 11.06.2022 р. на сайті МОЗ України), які визначатимуть можливість відкликання реєстраційного посвідчення для тих чи інших препаратів. Ці критерії стосуватимуться в основному генериків. Але мусимо розуміти, що кожна копійка, сплачена у бюджет росії, перетворюється на зброю, яка руйнує Україну. Повноцінне виведення бізнесу з росії — це складна процедура, і ми вдячні за те, що фармкомпанії згортають свої дослідницькі та маркетингові програми там, але цього все ще недостатньо. Тому ми маємо перемогти спільного ворога разом», — наголосив О. Комаріда та додав, що представники EFPIA домовилися опрацювати критерії та надати свої пропозиції до їх затвердження.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті