Доставка ліків з аптек не має обмежуватися територією однієї області — Олександр Комаріда

14 Червня 2022 11:13 Поділитися

Як ми вже повідомляли, парламентський Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби», запропоновані Міністерством охорони здоров’я та оновив редакцію законопроєкту № 5547. Так, серед врахованих правок, запропонованих МОЗ, є впровадження принципу екстериторіальності для доставки лікарських засобів з аптек.

«Зараз, під час війни, дуже важливо забезпечити доступ українців до лікарських засобів, тому впорядкування вимог до дистанційної торгівлі ліками є нагальною потребою. Пацієнти повинні мати можливість купувати та отримувати необхідні ліки незалежно від географічного розташування аптеки, а отже, доставка препаратів не має обмежуватися територією однією області», — прокоментував перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Також нова редакція Закону України «Про лікарські засоби» передбачає створення умов для розвитку фармацевтичної промисловості, формування сприятливого інвестиційного клімату, подолання технічних бар’єрів у міжнародній торгівлі лікарськими засобами завдяки адаптації нормативно-правових актів і галузевих стандартів до законодавства Європейського Союзу.

«В Україні має бути повною мірою запроваджено європейське законодавство, яке має реалізуватися на практиці в прийнятті рішень винятково професіоналами і при цьому має бути виключений будь-який конфлікт інтересів та будь-які корупційні ризики», — повідомляють у МОЗ.

Тому законопроєкт передбачає розподілення функцій визначення та реалізації політики у сфері лікарських засобів та пропонує закріпити перерозподіл повноважень органів виконавчої влади у галузі обігу ліків для усунення дублювання функцій цих органів за допомогою створення єдиного органу державного контролю.

У Міністерстві переконані: створення єдиного органу допоможе чітко врегулювати відносини між органами виконавчої влади, операторами фармацевтичного ринку та споживачами лікарських засобів і визначити порядок забезпечення якості ліків, що виробляються, імпортуються та перебувають в обігу. Також буде знижено рівень корупції під час надання маркетингового дозволу на медичне застосування лікарського засобу та обігу препаратів на фармацевтичному ринку України.

За матеріалами www.moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті