МОЗ вивчає передовий досвід Польщі для відбудови та розвитку медичних закладів

23 Червня 2022 9:59 Поділитися

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в рамках «Kongres 590», який проходить в Польщі, поінформував світову громадськість про те, що снаряди та ракети російських терористів пошкодили 628 медичних закладів на орієнтовну загальну суму 683 млн євро та ще 118 об’єктів закладів охорони здоров’я зруйновано повністю.

Наразі в Україні вже напрацьовано план відновлення медичних закладів, який стане частиною Плану післявоєнного відновлення та розвитку країни.

За словами міністра, МОЗ вивчає передовий досвід польських колег, аби запозичити кращі практики для відбудови та розвитку медичних закладів.

«Сьогодні ми говоримо не тільки про відновлення лікарень на місці зруйнованих, сьогодні ми плануємо будувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я. Ми вже поступово залучаємо інвестиції у розбудову медичної інфраструктури. Звісно, в цьому процесі Україна розраховує на фінансову допомогу та підтримку зарубіжних партнерів», — зазначив В. Ляшко.

Також міністр охорони здоров’я представив польським колегам план розбудови спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Нова лікарняна мережа передбачатиме, що всі медичні заклади будуть поділені на надрегіональні, надкластерні, кластерні та загальні.

Зокрема, під час свого виступу очільник МОЗ наголосив, що співпраця з Європейським Союзом, міністром охорони здоров’я Адамом Нідзельським і директором ВООЗ Гансом Клюге дозволить модернізувати українську систему охорони здоров’я та відбудувати зруйновану медичну інфраструктуру. Адже окрім самої відбудови Україна хоче адаптувати національну медичну систему до стандартів Європейського Союзу.

Він також нагадав, що міжнародні партнери можуть долучитися до відновлення системи охорони здоров‘я України, зробивши донацію на фандрейзинговій платформі UNITED24 за напрямом «медична допомога».

Повідомляється, що станом на сьогодні вже повністю відновлено 30 об’єктів медичної інфраструктури, які були пошкоджені російськими окупантами.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті