Мобільні медичні команди розпочали роботу в 4 областях

08 Липня 2022 11:07 Поділитися

У 4 областях України — Полтавській, Львівській, Дніпропетровській та Рівненській — почали роботу Мобільні медичні команди (далі — ММК) україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», створені за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та технічної допомоги Університетського госпіталю Женеви.

ММК працюватимуть над забезпеченням гострих медичних та психологічних потреб цивільного населення в 4 цільових областях проєкту. Потреба у такій допомозі виникла з початком повномасштабної війни росії проти України, коли пацієнти залишилися без доступу до життєво необхідних ліків, медичної допомоги та були змушені переривати лікування.

За даними Міжнародної організації з міграції (квітень 2022 р.), 22% респондентів вказали, що вони або хтось з їхньої родини змушені були перервати прийом ліків через війну (передусім це препарати, що застосовуються при серцево-судинних захворюваннях, підвищеному тиску та цукровому діабеті). Дослідження, яке у квітні провів проєкт «Діємо для здоров’я» серед людей з неінфекційними захворюваннями в 5 областях України, свідчить про те, що серед тих, хто приймає ліки з приводу хронічних захворювань, лише 39% змогли купити або отримати всі потрібні медикаменти.

Команди фокусуються на наданні медичної допомоги вразливим групам населення, серед яких маломобільні люди та внутрішньо переміщені особи з неінфекційними захворюваннями (передусім це серцево-судинні, легеневі захворювання, а також цукровий діабет). «Створення ММК — це загальносвітова практика, що довела свою ефективність під час багатьох збройних конфліктів у всьому світі, коли вся система охорони здоров’я, а саме — медичні заклади, зазнають збройних атак і руйнувань. Крім того, в Україні ми бачимо велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які потребують медичної допомоги. У таких умовах ММК — це надзвичайно важливий елемент для збереження доступності базових медичних послуг», — розповів доктор Джума Худоназаров, керівник Україно-швейцарського  проєкту «Діємо для здоров’я».

ММК складаються з лікаря, медсестри, психолога, а також можуть включати соціальних працівників та волонтерів з місцевих громад. Психологічна допомога надаватиметься у співпраці з проєктом «Психічне здоров’я для України», що впроваджується за підтримки Швейцарії і надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.

ММК надають психологічну допомогу та основний спектр послуг первинної медико-санітарної допомоги, а саме:

  • проводять лікарські огляди та діагностичні процедури (електрокардіограма, визначення рівня глюкози та холестерину у крові, вимірювання артеріального тиску);
  • призначають лікування та безоплатно надають лікарські засоби;
  • за потреби перенаправляють до вузьких спеціалістів.

Лікарські засоби, які видають ММК, входять до списку, що запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я для роботи в надзвичайних ситуаціях. Разом з тим ММК надають необхідну допомогу всім, хто до них звертається, у тому числі і місцевому населенню, а також координують роботу з локальними медичними закладами, медичними працівниками і департаментами охорони здоров’я.

За матеріалами www.facebook.com/lvivphc,

фото www.np.pl.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті