Президент підписав проєкт закону щодо оновлення трудового законодавства в умовах війни

19 Липня 2022 10:49 Поділитися

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) інформує, що 15 липня Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 7251 щодо оптимізації трудових відносин. У ЄБА зазначають, що експерти асоціації послідовно виступали за осучаснення регулювання трудових відносин та активно долучалися до напрацювання цього документа.

Цей проєкт закону суттєво спрощує адміністрування трудових відносин та адаптує законодавство до умов воєнного стану:

  • по-перше, він дозволяє діджиталізувати багато процесів — прийняття та звільнення з роботи, інформування про зміни умов праці, комунікацію з працівниками. Це особливо актуально у разі, якщо працівники, що тимчасово виїхали за кордон, продовжують працювати на українську компанію;
  • по-друге, законопроєкт дозволяє працівникам йти в неоплачувану відпустку зі збереженням робочого місця на необмежений термін (раніше термін такої відпустки був обмежений 14 днями). Це актуально у разі, якщо підприємство тимчасово не працює чи взагалі зруйноване — таким чином роботодавець може не закривати підприємство та не звільняти людей. Відправивши персонал в неоплачувану відпустку, роботодавець зберігає можливість відновити згодом роботу підприємства та компенсувати виплату заробітної плати за попередні періоди;
  • по-третє, згідно із законопроєктом, за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи та посада на час проходження військової служби, а збереження середнього заробітку залишається на розсуд роботодавця. Таким чином, ця опція може підтримати компанії, що знаходяться у скрутному фінансовому становищі чи перебувають на межі закриття.

«Ми дякуємо народним депутатам за вчасну та адекватну реакцію на вимоги воєнного стану у сфері трудових відносин та спрощення відносин між роботодавцем та працівником!», — наголошують у ЄБА.

Більш детально зі змінами, які відбулися в трудовому законодавстві, можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами eba.com.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Леся 08.08.2022 3:16
Вони піднімають собі заробітню плату, а військовим, які захищають нас, живуть в нелюдських умовах - знижують виплати, ще й забирають заробітню плату, на яку зачасту живе сім'я захисника!!!

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті