Уряд розширив Національний перелік основних лікарських засобів

09 Січня 2023 11:17 Поділитися

Кабінет Міністрів України під час засідання 6 січня ухвалив зміни до Національного переліку основних лікарських засобів (далі — Нацперелік). Ці зміни закріплено в постанові КМУ від 06.01.2023 р. № 18 та вони набули чинності у зв’язку із опублікуванням у газеті “Урядовий кур’єр” від 10.01.2023 р. № 6.

Змінами розширено Нацперелік новими ліками, що були рекомендовані за результатами проведення державної оцінки медичних технологій. Ухвалення такого рішення дозволить підвищити доступність для українців необхідних ефективних та безпечних лікарських засобів, вартість яких покривається за бюджетні кошти в межах Програми медичних гарантій.

«Українці проходять час тяжких випробувань, щодня зазнаючи втрат від країни-агресора. Ми маємо робити все від нас залежне, аби підтримати наших громадян кожен на своєму фронті. Для мене як для міністра охорони здоров’я важливо, аби пацієнти мали якомога кращий доступ до необхідної їм медичної допомоги. Уряд прийняттям сьогоднішньої постанови робить велику справу в цьому напрямі. Тепер ліків, які заклади охорони здоров’я зможуть закуповувати коштом державного та місцевих бюджетів, стане більше, а отже, більше пацієнтів зможуть безоплатно їх отримати», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Нагадаємо, що МОЗ України внесло зміни до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, відповідно до яких в електронному вигляді можна отримати рецепт на імуносупресивні ліки та препарати, що застосовуються від хвороби Паркінсона.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті