Фармпрацівників залучатимуть до надання медичної допомоги: детальніше про Урядове рішення

Кабінет Міністрів України під час засідання 21 квітня затвердив порядок залучення до надання медичної допомоги окремих категорій осіб на період дії карантину, надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану.

Зауважимо, що  постанова № 375, якою ухвалено відповідне рішення, набула чинності у зв’язку із опублікуванням у газеті “Урядовий кур’єр” від 29 квітня 2023 року № 86.

Документом визначено, що залучати до надання медичної допомоги на період карантину, надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану зможуть:

  • лікарів-інтернів;
  • лікарів-спеціалістів та молодших спеціалістів з медичною освітою без вимог щодо атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії;
  • фармацевтичних працівників;
  • студентів старших курсів за спеціальностями «Медицина», «Медсестринство», «Стоматологія», «Технології медичної діагностики та лікування», «Медична психологія», «Фармація, промислова фармація» (спеціалізація «Фармація»), «Терапія та реабілітація», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я».

Також постановою встановлено необхідність визначення органами охорони здоров’я додаткової потреби в кадрах, що виникла у період дії карантину, надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану. Окрім того, передбачено механізм та особливості залучення кожної з вищезазначених категорій осіб до надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, зокрема, шляхом відрядження, укладання цивільно-правових або трудових договорів та направлення здобувачів вищої освіти для проходження виробничої практики. Також для кожної категорії осіб, які залучатимуться до надання медичної допомоги, встановлено обов’язки, що можуть виконуватися, та умови їх виконання.

«Завдяки ухваленим змінам вдасться задовольнити додаткову потребу в кадрах, що виникла у період дії карантину, надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану. Крім того, залучення більшої кількості медиків до надання медичної допомоги забезпечить її повноту, своєчасність та безперервність для пацієнтів», — йдеться в повідомленні КМУ.

За матеріалами kmu.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті