Вченим вдалося за допомогою штучного інтелекту (ШІ) виявити новий антибіотик, який може побороти смертельну лікарняну супербактерію.
Мова йде про Acinetobacter baumannii, яку Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала як «критичну» загрозу серед патогенів, які становлять «найбільшу загрозу» для здоров’я людини. Акінобактерії можуть жити протягом тривалого періоду на поверхнях навколишнього середовища та медичному обладнанні, поширюватися через брудні руки. Ці бактерії є однією з причин розвитку внутрішньолікарняної інфекції (сепсис, інфекції сечовивідних шляхів та органів дихання), що не піддається лікуванню ні комплексними антибактеріальними препаратами (наприклад Аугментин), ні такими потужними, як карбапенем.
Використовуючи ШІ для скринінгу тисяч антибактеріальних молекул, дослідники змогли ідентифікувати нову антибактеріальну сполуку, яку названо абауцин.
Спочатку вчені дали змогу ШІ вивчити тисячі препаратів, точна хімічна структура яких була відома, і перевірити їх дію на A. baumannii, щоб побачити, які можуть пригнічувати чи знищити її. Проаналізувавши всю доступну інформацію, ШІ з понад 6680 нових синтезованих сполук з антибактеріальними властивостями за 1,5 год відібрав 240 потенційних сполук, що відповідали заявленим запитам. Ці речовини протестували в лабораторії. Лабораторне тестування зрештою виявило 9 потенційних антибіотиків, включаючи абауцин. Провівши дослідження нової молекули проти A. baumannii на моделі ранової інфекції у мишей, виявлено, що абауцин здатен пригнічувати інфекцію.
Вчені відмітили, що проведені дослідження довели переваги ШІ в пошуку нових антибіотиків, у тому числі й тих, що протистоятимуть бактеріям, які виробили резистентність (Gary L. et al., 2023).
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА» за матеріалами www.nature.com
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим